5 Kitap Getirene 1 “PATRON” Bileti Hediye!

Gayrettepe KATS Sahne, Sınırsızlar adlı gönüllü grubunun #KitapTopluyoruz kampanyasına destek veriyor!

KATS Sahne’ye MEB onaylı 5 adet kitap getiren tiyatroseverlere, Cemal Hünal ve Onur Şenay’ın birlikte rol aldığı “Patron”un 29 ve 30 Mart tarihlerinde sahnelenecek oyunları için bir adet bilet hediye edilecek.

Sosyal medya üzerinden faaliyet gösteren, kültürel ve sosyal etkinliklerle de işbirliği yapan Sınırsızlar adlı gönüllü grubu, #KitapTopluyoruz başlıklı kampanya ile kitap okumak isteyen, ama maddi durumlarından dolayı kitap alamayan veya kitap bulamayan öğrencilere ulaştırılmak üzere kitap topluyor.

“Patron” adlı yeni oyunuyla bu kampanyaya destek veren, şehrin kültür ve sanat mekanı Gayrettepe KATS Sahne de; Milli Eğitim Bakanlığı onaylı beş kitap getiren izleyicilere, 29-30 Mart tarihlerinde sahnelenecek oyunlar için bir adet bilet hediye edecek. Kara komedi mafya ve yol hikayesi olan “Patron” oyunu, çocukluk arkadaşı iki kafadarın birlikte çıktıkları bir yolculuğun macerasını tiyatro sahnesine taşıyor.

Tiyatro Şenay’ın tek perdelik yeni oyunu “Patron”; 29 Mart 2017, Çarşamba ve 30 Mart 2017, Perşembe akşamları Gayrettepe KATS Sahne’de izlenebilir. Başlama saati 20:30 olan oyunların biletleri, Biletix’ten ve gişeden temin edilebilir.

“PATRON” HAKKINDA

Tiyatro Şenay’ın, iki ünlü oyuncu Cemal Hünal ve Onur Şenay’ı tiyatro sahnesinde buluşturan yeni oyunu “Patron”, kara komedi bir mafya hikayesi anlatıyor. Bir yol macerası olan oyunda; çocukluk arkadaşı iki kafadar Sadık (Cemal Hünal) ve Okan (Onur Şenay), Patron adını verdikleri bir mafya lideri için çalışmaktadırlar. Patron’un ölüm talimatı verdiği birini öldürürler, fakat yanlış kişiyi öldürdüklerini fark ederler. Patron’un gazabından çok korkan iki kafadar, Patron’a gidip durumu kendi ağızlarından anlatmak isterler.

“Patron”, daha önce denenmemiş bir başka sistemle de seyircilerini şaşırtmaya hazırlanıyor. Patron karakteri sahnede Tamer Karadağlı’nın sesiyle yer alıyor, fakat zaman zaman oyuna misafir olacak sürpriz isimler de Patron karakterini canlandıracak. Jason Milligan’ın yazdığı, Türkçe çevirisini Cemal Hünal’ın yaptığı “Patron”un yönetmenliğini de Hünal üstleniyor. Müzik ve ses efektlerini Gülhan Eralp’ın büyük bir titizlikle hazırladığı, ışık tasarımını Cengiz Orhonlu’nun, dekor tasarımını Onur Şenay’ın yaptığı oyunun afiş fotoğraflarını Fethi Karaduman çekerken, afişi ise Berkcan Okar tasarladı.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Çocukluğunu yaşayamadan olgunlaşanlar…

Read Next

Kırmızı Kedi Yayınevi Barış’a ev oldu.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *