55. Karlovy Vary Film Festivali İptal Edildi

Temmuz ayında düzenlenmesi planlanan 55. Karlovy Vary Film Festivali koronavirüs salgını nedeniyle iptal edildi. Festival programında yer alan bazı filmler sinema salonları yeniden açıldıktan sonra Çekya genelinde salonlarda gösterilecek.

FilmLoverss’ın Variety’den aktardığı habere göre, Doğu Avrupa’nın en önemli film festivallerinden biri olan Karlovy Vary Film Festivali’nin yönetimi tarafından yapılan açıklamada, bu yılki festivalin gerçekleşmeyeceği, 55. Karlovy Vary Film Festivali‘nin bunun yerine 2-10 Temmuz 2021 tarihleri arasında düzenleneceği duyuruldu.

Her ne kadar bu yılki festival iptal edilmiş olsa da, Karlovy Vary Film Festivali hem sinemaseverleri ilgi çekici filmlerle buluşturmak, hem de sektörü bir araya getirmek için faaliyetlerini sürdürecek. Bu yıl festivalin programında yer alması planlanan bazı filmler, ülkedeki sinema salonlarının yeniden açılmasının ardından Çekya genelindeki salonlarda gösterilecek. Çekya’da sinema salonlarının 8 Haziran’da açılması planlanıyor. Ancak ilk planda sinema salonlarında aynı anda en fazla 50 kişinin olmasına izin verilecek.

Sektörü bir araya getiren “KVIFF Eastern Promises Industry Days” (KVIFF Şark Vaatleri Endüstri Günleri) ise online olarak gerçekleştirilecek. Karlovy Vary’nin online film marketi 6-8 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek.

Pek çok film festivalinin seçkilerini online platformlara taşıdığı bu günlerde neden bir böyle bir alternatifi tercih etmediklerine açıklık getiren festival başkanı Jiří Bartoška, bir filmi sinema salonunda başkalarıyla birlikte izlemenin son derece güçlü ve yeri doldurulamaz bir deneyim olduğunu ve bu yüzden festivalin alternatif bir versiyonunu düzenlemenin ana misyonlarına ters düşeceğini ifade etti.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

HBO, Hellraiser Dizisi İçin Hazırlıklara Başladı

Read Next

Online Olarak Müze Gezme Keyfi Başladı! İşte Sanal Ortamda Görülebilecek Bazı Müzeler…

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *