7. Frankfurt Türk Tiyatro Festivali Ertelendi

Almanya’nın Frankfurt kentinde bu yıl 7’ncisi düzenlenmesi planlanan Frankfurt Türk Tiyatro Festivali, koronavirüs nedeniyle Haziran ayına ertelendi.

Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkıp dünyanı saran koronavirüs, Avrupa’yı da etkisi altına aldı. Bu yıl 20-29 Mart tarihlerinde gerçekleştirilmesi planlanan “7. Frankfurt Türk Tiyatro Festivali”, Haziran ayına ertelendi.

Tiyatro Frankfurt tarafından Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nın (YTB) destekleriyle 20-29 Mart’ta gerçekleştirilmesi planlanan “7. Frankfurt Türk Tiyatro Festivali” ertelendi.

Tiyatro Frankfurt’un konuya ilişkin yaptığı açıklamada, Türkiye’nin Frankfurt Başkonsolosluğu himayesinde düzenlenen festivalin, koronavirüsün Avrupa’da da hızla yayılması nedeniyle 5-15 Haziran’da gerçekleştirileceği belirtildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Frankfurt Türk Tiyatro Festivali Başkanı ve Genel Sanat Yönetmeni Kamil Kellecioğlu, dünyada etkisini gösteren yeni tip koronavirüs nedeniyle festivali erteleme kararı aldıklarını bildirdi.

Kellecioğlu, festival için ekip olarak bir yıldır emek verdiklerini ve tüm hazırlıkları tamamladıklarını aktararak, şu ifadeleri kullandı:

“Festival coşkusunu yaşamak için gün sayarken böylesi bir kararı almak bizim için de çok kolay olmadı. Gerekli hassasiyetleri ortaya koymamız gerekiyordu. Bu yüzden festivalde sanatçılarımızın ve vatandaşlarımızın güvenliğini riske sokacak hiçbir şeyi yapmama kararı aldık. Her şeyin başı sağlık. İnsan hayatından daha kıymetli hiçbir şey yok. Bu nedenle mevcut tarihte gerçekleştirilmesi planlanan festivalimizi ileri bir tarih olan 5-15 Haziran’a ertelemeyi uygun gördük. Festivali programında bir değişiklik olması durumunda festivalin web sitesi ve sosyal medya hesaplarından paylaşım yapılacak.”

AA

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Netflix’ten Türkiye İçin 6 Yeni Proje

Read Next

Tuğba Gürbüz’den Yeni Öyküler: “Kendisiymiş Gibi”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram