Akbank Sanat’tan Çocuklara Özel Atölyeler

Haziran ayı boyunca gerçekleştirilecek olan çocuklar için atölyeler yaratıcı etkinliklerle dolu…

Çocukları yıllardır sanatın büyülü dünyasıyla buluşturan ve minikler için yaptığı özel etkinliklerle bu konuda öncü kurumların başında yer alan Akbank Sanat, Haziran ayı boyunca her cumartesi günü eğlenceli ve yaratıcı atölye çalışmalarına ev sahipliği yapıyor.

TİMAŞ
TİMAŞ
 • MİNİ MOZAİK ATÖLYESİ  (7-12 yaş)

Mini mini parçaların yan yana gelmesiyle oluşan mozaik tekniği Akbank Sanat’ta çocukların hayalleriyle renkleniyor. Rengarenk mini boncuklar, çocukların yaratıcılıkları ve bolca eğlence Akbank Sanat’ta sizleri bekliyor!

2 Haziran Cumartesi  13.00 – 14.15
23 Haziran Cumartesi  15.30 – 16.45
Bilet fiyatı: 15 TL Katılımcı sayısı 15 kişi ile sınırlıdır.

 • AİLECE MOZAİK (6-12 yaş)

Bu haftasonu bir değişiklik yapın ve ailece eğlenceli bir atölyeye katılın. Akbank Sanat’ta düzenlenen “Ailece Mozaik Atölyesi”nde, “Millefiori” tekniği ile birbirinden renkli ve yaratıcı mozaikler hazırlayabilir, çocuğunuz ile birlikte hem eğitici hem de eğlenceli zaman geçirebilirsiniz. Bolca yoğurma, hayal gücü, eğlence ve yaratıcılık! Bakalım çocuklarla büyüklerin hayal birlikteliğinden ortaya ne çıkacak?

2 Haziran Cumartesi  17.15 – 18.45
Bilet fiyatı: 30 TL (1 çocuk+1 yetişkin) – Katılımcı sayısı 20 (10 çocuk+ 10 yetişkin) kişiyle sınırlıdır.

 • SANATIN YAPI TAŞI: OYUN (7-14 yaş)

Akbank Sanat, “Sanatın Yapı Taşı: Oyun ile çocukları zevkle, eğlenerek ve yaratarak oynamaya ve sanat yapmaya davet ediyor! 3-boyutlu sanat yapma deneyimi yaşacakları etkinlikte çocuklar, ekleyerek yapma/yaratma tekniğini kullanarak hayal güçlerini harekete geçiren,  kendilerini geliştiren eğlenceli dakikalar yaşayacaklar. Tüketmeye değil, var olanı yeniden ve başka şekilde üretmeye yönelik çalışmada, çocukların yarattıkları eserler daha sonra başka çocuklar tarafından da işlenerek yepyeni eserlere dönüşüp, yeniden hayat kazanacak.

2 Haziran Cumartesi 11.00 – 12.00
Bilet fiyatı: 15 TL  Katılımcı sayısı 10 kişi ile sınırlıdır.

 • ELLER KOLLAR ARTIK HEPSİ HEYKELLER (9-12 yaş)

Artık sanata uzak durmak, uzaktan bakmak yok. Akbank Sanat’ta düzenlenen “Eller Kollar Artık Hepsi Heykeller” atölye çalışması ile sanat içimize işleyecek ve adeta vücudumuzun bir parçası olacak. Ellerimiz ve kollarımız bu atölyede rengarenk heykellere dönüşecek.

2 Haziran Cumartesi 15.30 – 16.45
Bilet fiyatı: 15 TL Katılımcı sayısı 15 kişi ile sınırlıdır.

 • GEOMETRİK SANAT (6-12 Yaş)

Akbank Sanat’ın yeni çocuk atölyesi “Geometrik Sanat”ta, noktalar çizgiye, çizgiler geometrik şekillere, şekiller de dağa, güneşe, rokete dönüşüyor. Matematikten sanata giden bu eğlenceli yolda ortaya çıkardıkları eserlerden büyük keyif alan çocuklar, resimlerinde geometriyi sıklıkla kullanan Paul Klee, Piet Mondrian, Wassily Kandinsky gibi dünyaca ünlü ressamları da tanımış oluyor.

9 Haziran Cumartesi 11.00 – 12.00
23 Haziran Cumartesi 11.00 – 12.00
Bilet fiyatı: 15 TL  Katılımcı sayısı 10 kişi ile sınırlıdır.

 • LİNOL BASKI ATÖLYESİ / (9-14 Yaş)

Baskı sırası çocuklarda! Akbank Sanat Çağdaş Sanat Atölyesi tarafından 9-14 yaş grubu için düzenlenen Linol Baskı Atölyesi, çocukları linol baskının büyülü dünyasıyla buluşturuyor. Profesyonel bir özgün baskı resim atölyesinde çalışma imkanı sunan atölye çalışması ile belki de çocuğunuz hayatı boyunca kopamayacağı bir yolculuğa adım atacak.

9 Haziran Cumartesi 17.15 – 18.45
Bilet fiyatı: 15 TL Katılımcı sayısı 15 kişi ile sınırlıdır.

 • MOZAİK HEYKEL ATÖLYESİ  / (7-14 Yaş)

Akbank Sanat’ın 7-14 yaş grubu çocuklar için hazırladığı Mozaik Heykel Atölyesi ile çocuklar yumuşacık ve rengarenk parçaları birleştirerek hem becerilerini, hem de hayalgüçlerini geliştirecekler. Eğlence, yaratıcılık ve hayalgücünün birleştireceği atölyede minik ve renkli parçalar muhteşem eserlere dönüşecek!

9 Haziran Cumartesi 15.30 – 16.45
30 Haziran Cumartesi 15.30 – 16.45
Bilet fiyatı: 15 TL Katılımcı sayısı 15 kişi ile sınırlıdır.

 • BEN BİR SANAT ESERİYİM (6-12 Yaş)

“Ben Bir Sanat Eseriyim” atölyesi çocuklara dünyaca ünlü ressamların meşhur eserlerini eğlenceli bir yolla tanıtıyor. Çeşitli oyunlarla renklenen atölyede, ünlü tablolardan biri seçiliyor ve canlandırması yapılıyor.

9 Haziran Cumartesi  12.30 – 13.30
Bilet fiyatı: 15 TL Katılımcı sayısı 12 kişi ile sınırlıdır.

 • KENDİ ÇANTAMI TASARLIYORUM (6-14 yaş)

Akbank Sanat, “ Çantamı Tasarlıyorum” isimli yeni atölye çalışması ile 6-14 yaş grubu çocukları kendi çantalarını tasarlamaya davet ediyor. Çocuklar, pamuklu bez çantalar üzerine desen çalışması yapmayı öğrenecekleri ve daha sonra bu deseni diledikleri gibi renklendirecekleri atölye çalışmasında birbirinden eşsiz çantalar ile yaratıcılıklarını ortaya çıkaracaklar.

23 Haziran Cumartesi  12.30 – 14.00
Bilet fiyatı: 15 TL  Katılımcı sayısı 15 kişi ile sınırlıdır.

 • ÇOCUKLARLA BASKI RESİM ATÖLYESİ (5-8 yaş)

Akbank Sanat’ta 25 yıldır Türkiye’nin en önemli sanatçılarının Baskı Resim çalışmaları yaptıkları atölyede artık 5-8 yaş çocuk sanatçılar ilk baskı resim çalışmaları yapıyor. Baskı resim teknikleri ve tarihi yaratıcı ve eğlenceli bir şekilde paylaşıldığı atölyede, çocuklar yaratıcılıklarını sergileyecek.

23 Haziran Cumartesi 17.00 – 18.30
Bilet fiyatı: 15 TL Katılımcı sayısı 15 kişi ile sınırlıdır.

 • OYUNCAK HEYKEL ATÖLYESİ (7-14 yaş)

Hiç heykelle oynanmaz deme ve oyuncak heykelinin ismini düşünmeye şimdiden başla! Minikler için bulunmaz bir çalışma ortamı ve sonsuz hayal gücü Akbank Sanat Oyuncak Heykel Atölyesi’nde. 7-14 yaş grubu çocuklar bu atölye çalışmasında hayallerindeki oyuncak heykeli yapma ve sonra bu heykeller ile dilediği gibi oynama fırsatı buluyor.

30 Haziran Cumartesi 17.00 – 18.30
Bilet fiyatı: 15 TL  Katılımcı sayısı 15 kişi ile sınırlıdır.

 • RENGARENK KUPALAR / (6- 14 Yaş)

Akbank Sanat’ın yeni atölyesi  “Rengarenk Kupalar” ile çocuklar porselen kupaların üzerine resim çalışması yapacak, güzel yazı teknikleriyle yazılar yazacak ve evlerine kendi tasarladıkları porselen kupalarla dönecekler. Karbon kopyalama yöntemiyle istedikleri bir hayvanın ya da şeklin kopyasını kupa üzerine çıkarıp boyayabilecekleri gibi, el becerilerini geliştirecek fırça uçlu porselen kalemleriyle güzel yazı denemeleri ve desen çalışmaları yapacak olan çocuklar, kendilerine veya sevdiklerine özel kupalar tasarlamanın keyfine varacak.

30 Haziran Cumartesi 11.00 – 12.30
Bilet fiyatı: 15 TL Katılımcı sayısı 15 kişi ile sınırlıdır. 

 • KENDİ ÇANTAMI TASARLIYORUM / (6-14 Yaş)

Akbank Sanat, “ Kendi Çantamı Tasarlıyorum” isimli yeni atölye çalışması ile 6-14 yaş grubu çocukları kendi çantalarını tasarlamaya davet ediyor. Çocuklar, pamuklu bez çantalar üzerine desen çalışması yapmayı öğrenecekleri ve daha sonra bu deseni diledikleri gibi renklendirecekleri atölye çalışmasında birbirinden eşsiz çantalar ile yaratıcılıklarını ortaya çıkaracaklar.

30 Haziran Cumartesi  13.00 – 14.30
Bilet fiyatı: 15 TL Katılımcı sayısı 15 kişi ile sınırlıdır.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Masalları bu kez çocuklar anlattı, büyükler onların dünyasını çizdi

Read Next

Bir Kuşak Araştırması; Telgraftan Tablete

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram