Anna Laudel İstanbul’da Karma Sergi: ‘Love Over Entropy’

Anna Laudel İstanbul, “Love Over Entropy” başlıklı karma sergiye 11 Mart – 29 Nisan tarihleri arasında ev sahipliği yapıyor. Serginin küratörlüğünü Ayça Okay, koordinatörlüğünü ise Lal Batman üstleniyor.

Anna Laudel İstanbul, “Love Over Entropy” başlıklı karma sergiye 11 Mart – 29 Nisan tarihleri arasında ev sahipliği yapıyor. Güzelliğin ve dayatılan tüketim kültürünün “standart” olduğu ekosistemde, aklın mercek altına alındığı serginin küratörlüğünü Ayça Okay, koordinatörlüğünü ise Lal Batman üstleniyor.

Fotoğraf, enstalasyon, video, plastik sanatlar, heykel ve neon işleri dahil olmak üzere farklı tekniklerde üretilmiş, disiplinler arası bir seçkinin yer aldığı sergi, adını “Love Over Entropy” isimli elektronik müzik parçasından alıyor.

“Love Over Entropy” isimli sergide farklı teknik ve materyallerle üretim yapan Ahmet Sel, Aybala Yalçın, Bahadır Çolak, Büşra Çeğil, Dinçer İşgel, Zeren Göktan, Halil Vurucuoğlu, Fırat İtmeç, Elçin Acun, Fırat Engin, Hande Şekerciler, Kadriye İnal, Lal Batman, Mert Özgen, Furkan Temir, Nejat Satı, Sinan Logie, Serra Duran Paralı ve Volkan Kızıltunç dahil olmak üzere toplam 19 sanatçının yakın dönem eserlerinin yanı sıra sergiye özel ürettikleri yeni eserleri de yer alıyor.

Bir sistemdeki rastgelelik ve düzensizlik olarak tanımlanan “entropi” kelimesine vurgu yaparken, aynı zamanda “evrende var olan her şey bir gün yok olmaya mahkumdur” önermesinden yola çıkan sergi, bu önermeyle içinde bulunduğumuz dinamiklerin, geçmişten gelen kavram ve değerleri hızla değişime uğratması ya da terk etmesi ile oluşan yeni toplum tasarımları ve beraberindeki ilişkiyi ele alıyor.

“Love Over Entropy” sergisi 11 Mart-29 Nisan tarihleri arasında Anna Laudel İstanbul’da ziyaret edilebilir.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

MUBI’nin Mart Ayı Programı Açıklandı

Read Next

Arter’de Çevrimiçi Buluşmalar Devam Ediyor

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *