Arter’in 2021 Sergi Programı Açıklandı

Arter yeni sergilere ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Mart 2021’den itibaren ziyaretçiler koleksiyondan ve koleksiyon dışından yeni sergilerle buluşturulacak.

Arter, 10. kuruluş yıldönümünü kutladığı 2020’de toplam yedi sergi gerçekleştirdi; hem çevrimiçi ortamda hem de Dolapdere’deki yeni binasında düzenlenen konser, performans ve öğrenme etkinlikleri ile programına eşlik eden yayınları aracılığıyla, çağdaş sanatı geniş kitlelerle buluşturmayı sürdürdü.

Arter Mart 2021’den itibaren izleyicilerini koleksiyondan ve koleksiyon dışından yeni sergilerle buluşturacak. 2021 baharında Arter’de Emre Hüner’in yarı kurgusal bir senaryo metni etrafında şekillenmiş yeni üretimlerinden oluşan, Aslı Seven küratörlüğündeki [ELEKTROİZOLASYON]: Bilinmeyen Parametre Kayıt-Dışı başlıklı kişisel sergisi, Nevin Aladağ’ın İzler adlı üç kanallı video yerleştirmesi ve doğa kavramı etrafında kurgulanan, Selen Ansen küratörlüğündeki Locus Solus başlıklı sergi izleyicilerle buluşacak.

Arter, 2021–2022 sezonunu ise Eylül’de açılacak dört yeni sergi ile karşılayacak. Küratörlüğünü Emre Baykal’ın üstlendiği Arter Koleksiyonu’ndan oluşturulan grup sergisi çocukluk ve oyun kavramları etrafında şekillenecek. Candeğer Furtun’un altmış yıla uzanan pratiğine ışık tutan ve beden, doğa, hafıza gibi temalara yer veren kapsamlı serginin küratörlüğünü Selen Ansen üstlenecek. Arter Kurucu Direktörü Melih Fereli’nin küratörlüğünde, kurumun 2017 yılında Bill Fontana’ya özel sipariş ettiği bir ses/video yerleştirmesinin dünya prömiyeri gerçekleşecek. Füsun Onur’un Arter Koleksiyonu’nda bulunan Opus II – Fantasia başlıklı mekâna özgü yerleştirmesi, Emre Baykal’ın küratörlüğünde sergilenecek.

Arter, 2021’de sunacağı yeni sergiler, Yeni ve En Yeni Müzik Festivali’nin çevrimiçi ortamda gerçekleşecek ikinci edisyonu ve sanatın farklı disiplinlerinden yenilikçi örneklerle çok disiplinli bir programa ev sahipliği yapmaya devam edecek.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

2020 Ulusal Film Eleştirmenleri Birliği Ödülleri Sahiplerini Buldu

Read Next

Münir Göle’den aşka dair bir roman: Belki de

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *