Aynur Doğan, Kadınlar İçin Sahne Alacak

Küçükçekmece Belediyesi’nin Mart ayı kültür-sanat etkinlik takvimi sanatseverlere dopdolu bir içerik sunuyor.

Küçükçekmece Belediyesi, Mart ayında müzikseverlere keyifli bir müzik deneyimi sunacak. Aynur Doğan’ın yanı sıra Türkiye’nin ilk ve en uzun soluklu bakır nefesliler beşlisi Golden Horn Brass, Atakent Türk müziği korosu, sanatçı Ayşe Sağyaşar eşliğinde Türk sanat müziğinin en güzel ezgileri Kadın Besteciler konseri de bu ay Küçükçekmece sahnesinde.

AYNUR DOĞAN KÜÇÜKÇEKMECELİ KADINLAR İÇİN SAHNE ALACAK

8 Mart Dünya Kadınlar Günü özel konserinde, dünya müziğinin önemli isimlerinden biri haline gelen Aynur Doğan sahne alacak. Müziğine geleneksel seslerin yanına umudun, barışın, vicdanın seslerini de ekleyen Doğan, Türkçe ve Kürtçe şarkılarını Küçükçekmeceli kadınlar için seslendirecek.

Cennet Kültür ve Sanat Merkezi 8 Mart anısına şair, yazar ve ressam Muzaffer Oruçoğlu’nun dünya eşitlik mücadelesinde öne çıkan kadın temalarının da içinde yer aldığı resim sergisine ev sahipliği yapacak. Küçükçekmece’de Kadınlar Günü’ne özel gerçekleştirilecek seramik ve resim atölyelerinde yüzlerce kadın bir araya gelerek günlerini sanatla taçlandıracak.

USTALAR, KÜÇÜKÇEKMECE SAHNESİ’NDE

Küçükçekmece sahnesi bu ay da usta oyuncuları ağırlayacak. Çekilmez hayatını mizah yoluyla eğlenceli hale getirmeye çalışan 42 yaşındaki bir kadını anlatan ‘Shirley’ oyunuyla ödüllü usta oyuncu Sumru Yavrucuk Atakent Kültür ve Sanat Merkezi sahnesinde olacak. Ünlü oyuncu Burcu Kara ve Ahu Yağtu’nun oynadığı Karanlıkta Komedi, usta oyuncu Deniz Oral’ın oynadığı Hayat Kime Güzel? Hüzzam, Alyoşa’da Mart ayının öne çıkan diğer yetişkin oyunları… Yarının sanatseverlerini yetiştirmeyi hedefleyen Küçükçekmece Belediyesi, birbirinden faydalı tiyatroları çocuklarla buluşturacak. Sakar Zeze, Mavi Şehir, Kelebekler Özgür Olmalı, Bir Zebra Müzikali, Martıya Uçmayı Öğreten Kedi isimli çocuk oyunları, bu ay minik tiyatro dostları için sahnelenecek.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Cemal Reşit Rey Konser Salonu 26 Şubat-29 Şubat Programı

Read Next

Talât Sait Halman Çeviri Ödülleri Verildi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram