“Beyaz Zambaklar Ülkesinde” Yenilenen Baskısıyla ve Kapağıyla Raflardaki Yerini Aldı

Mustafa Kemal Atatürk’ün özellikle askeri okullar olmak üzere tüm okulların müfredatına dahil edilmesini istediği klasik kitap Beyaz Zambaklar Ülkesinde, İnkılâp Kitabevi tarafından yeniden yayımlanan Beyaz Zambaklar Ülkesinde, Hasip Ahmet Aytuna’nın tarihsel çevirisiyle yayımlandı.

Uzun zamanını Finlandiya’da geçirerek ülkenin siyasal yapısını, eğitim yapısını ve din adamlarını, bürokrasiyi inceleyen Grigoriy Petrov, bu incelemelerinden yola çıkarak kitaplaştırdığı Beyaz Zambaklar Ülkesinde ile Türkiye toplumu için de ilham kaynağı olan bir eser ortaya koyuyor.

Mustafa Kemal Atatürk’ün başta askeri okullar olmak üzere tüm okulların müfredatına dahil edilmesini istediği Beyaz Zambaklar Ülkesinde, Hasip Ahmet Aytuna’nın tarihsel çevirisiyle okurlarla buluşuyor. Bir milletin var olma mücadelesini anlatan bu klasik yapıt, yayımlandığı ilk günden bugüne ilgi görmeye devam ediyor.

TİMAŞ
TİMAŞ

Grigoriy Petrov’un kaleminden bir milletin yeniden kendini var etme mücadelesi: Beyaz Zambaklar Ülkesinde .

Elinizdeki çalışma, olumsuz coğrafi ve siyasal koşullarına rağmen kendini baştan aşağı inşa etmeyi başaran Finlandiya’ya dair gözlemleri aktarıyor. Uzun yıllarını Finlandiya’da geçiren ve Fin ulusunu yakından tanıma fırsatı bulan Grigoriy Petrov, Finlandiya’da gelişmekte olan siyasal yapıyı, bürokrasiyi, din adamlarını, orduyu ve özellikle eğitim kurumlarını derinlemesine inceliyor.

Cehalet içindeki bir ulusun kurtuluş hikâyesi olan Beyaz Zambaklar Ülkesinde, Türkiye toplumu için de ilham kaynağı olan bir eser.

Mustafa Kemal Atatürk’ün başta askeri okullar olmak üzere tüm okulların müfredatına dahil edilmesini istediği, Türkiye’de kuruluş yıllarından itibaren büyük ilgi gören Beyaz Zambaklar Ülkesinde, yeni basımıyla…

 

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

X Media Art Museum Açılıyor

Read Next

Görevimiz Tehlike 7 ve 8’in Vizyon Tarihleri Ertelendi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram