Cadı süpürgesinin üstünde zaman yolculuğuna hazır mısınız?

Bu harika masalı okurken ve dinlerken müziğin hayatımıza mutluluk katan sihrini kalbinizde hissedeceksiniz.

Uçan bir orkestra eşliğinde görkemli bir müzik yolculuğuna çıkmaya ne dersiniz? İşte karşınızda Uçan Orkestra’nın öyküsü! Celal Üster’in titiz çevirisi ve Karin Hellert-Knappe’nin büyüleyici çizimleriyle canlandırılmış bu güzel masalı Brandenburg Devlet Orkestrası eşliğinde Tilbe Saran’ın eşsiz seslendirmesiyle dinleyebilirsiniz.

Dünyaca ünlü İngiliz besteci ve orkestra şefi Howard Griffiths’in çocuklar için kaleme aldığı Cadı ile Maestro ve Orkestra Fareleri kitaplarının ardından serinin üçüncü ve son kitabı Uçan Orkestra da Doğan Egmont’tan yayınlandı. Bu kitapta sizi neler bekliyor? Hınzır şakalar yapmaya meraklı “Huysuz” bir cüce, cadı süpürgelerinin üstünde zamanda yolculuğa çıkan uçan bir orkestra ve müzik tarihinin görkemli bestecilerinden Bach, Mozart, Beethoven, Rossini ve Çaykovski. Tabii orkestra şefi Maestro ve keman çalmayı çok seven Cadı’yı da unutmamak gerek.

Brandenburg Devlet Orkestrası eşliğinde Tilbe Saran tarafından seslendirilmiş bu harika masalı okurken ve dinlerken müziğin hayatımıza mutluluk katan sihrini kalbinizde hissedeceksiniz.

Howard Griffiths kimdir?

1950 doğumlu Howard Griffiths Londra’daki Royal Akademi’de müzik eğitimi aldı. Kariyeri süresince 10 yıl boyunca Zürih Oda Orkestrası’nı yöneten Griffiths, Brandenburg Devlet Orkestrası’nın da baş orkestra şefliğini üstlendi. Amerika’dan Çin’e, Rusya’dan İspanya’ya pek çok yerde orkestra şefliği üstlenen yazar aynı zamanda İngiltere Kraliçesi tarafından Buckingham Sarayı’na davet edildi. Çocuklara klasik müziği sevdirmeye hayatını adayan Griffiths ayrıca çocuklar ve genç müzisyenlerle pek çok çalışma yaptı 100 kadar kayıt yaptı.

  • Uçan Orkestra
  • Yazar: Howard Griffiths
  • Çeviri: Celal Üster
  • Müzik: Fabian Künzli
  • Türü: Çocuk, 10-13 Yaş
  • Baskı Yılı: Şubat 2019
  • Sayfa Sayısı: 60 Sayfa
  • Yayınevi: Doğan Egmont

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Kırmızı Kedi’den çocuklar için 3 kitap…

Read Next

Perde Kuğu Gölü için açılıyor

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *