CerEdebiyat’ın sezon kapanışı Murat Gülsoy’dan

Yazar Murat Gülsoy CerModern’de 2012 yılından bu yana aralıksız olarak devam eden CerEdebiyat Söyleşilerinin konuğu olacak.

Şimdiye kadar kırktan fazla yazarla gerçekleştirilen söyleşilerde 13 Mayıs Pazar günü saat 14:30’da ‘‘2001 Sait Faik Hikaye Armağanı’’, ‘‘2004 Yunus Nadi Roman Ödülü’’, ‘‘2013 Notre Dame de Sion Edebiyat Ödülü’’ ve ‘‘2014 Sedat Simavi Edebiyat Ödülü’’ sahibi yazar Murat Gülsoy’la gerçekleştiriyor. CerEdebiyat Koordinatörü Tolga Yüksel’in moderatörlüğünde gerçekleşecek söyleşiye katılım ücretsiz ve herkese açık olacaktır.

Edebiyat Söyleşisi

Murat Gülsoy Kimdir?

MURAT GÜLSOY, 1992-2002 yılları arasında arkadaşlarıyla Hayalet Gemi dergisini çıkardı. Bu Kitabı Çalın adlı kitabıyla 2001 Sait Faik Hikâye Armağanı’nı, Bu Filmin Kötü Adamı Benim adlı romanıyla 2004 Yunus Nadi Roman Ödülü’nü, Baba Oğul ve Kutsal Roman adlı kitabıyla 2013 Notre Dame de Sion Edebiyat Ödülü’nü, Gölgeler ve Hayaller Şehrinde adlı romanıyla da 2014 Sedat Simavi Edebiyat Ödülü’nü kazandı.Kitapları çeşitli dillere çevrilen Murat Gülsoy, Boğaziçi Üniversitesi’nde öğretim üyesi, mühendislik ve yaratıcı yazarlık dersleri veriyor; sadece yazmayı değil, yazmak üzerine düşünmeyi de seviyor.

Okuma önerisi!

Emel Altay’ın söyleşisi; “Hakikat Nedir?” Sorusunun Peşinde
söyleşinin tamamını okumak için TIKLAYINIZ

Murat Gülsoy ile Boğaziçi Üniversitesi’nde buluştuk ve hakikatin peşinde bir yolculuğa çıktık. Bilim ve edebiyatı kılavuz aldığımız yolumuzda karşımıza neler çıkmadı ki… Kah Türkiye hikayelerini anlattı, Nazım dinledi, kah Diyaloglar konuştu, biz bilgilendik.

Edebiyatla herkes farklı türlü bir ilişki kurabilir. Çok büyük bir alan, herkes başka bir kapıdan girebilir. Benim girdiğim kapıda şu soru vardı: İnsan zihni nasıl çalışıyor? Bu soru “Hakikat nedir?” sorusunun cevabıyla doğrudan bağlantılı.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

İnsanın Anlama Yetisi Üzerine Bir Soruşturma

Read Next

Filozofun Futbolu

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram