Çocuğunuz doğayla dost olsun: Kuzey Ormanında Bir Gece

“Korku korktuğunu fark edince yok olur. Korktuğunu fark etmene ancak bir dost yardımcı olur. Dostuna elini uzat ki çekip çıkarsın seni. İhtiyacın olan tek şey cesaret.”

Paraşüt Kitap henüz yolun çok başında ancak yayımladığı kitaplarla takipçilerini sevindirmeye devam ediyor. Özge Akkaya‘nın imzasını taşıyan Kuzey Ormanında Bir Gece, çocuklarınız için benzersiz bir konuya sahip. Doğanın insanlar tarafından tahrip edildiği, hayvanların eziyete uğrayıp katledildiği bir dönemden geçiyoruz. Özellikle çocuklar için bu konular özelinde hassasiyet taşıyan kitaplara öncelik vermek son derece önemli.

Paraşüt Kitap etiketiyle yayımlanan ve 8 yaş üstü çocukların rahatlıkla okuyabileceği Kuzey Ormanında Bir Gece, Özge Akkaya’nın hikayesi, Mavisu Demirağ’ın çizimleriyle raflardaki yerini aldı.

Kuzey Ormanında Bir Gece

Güneşli köyde sıradan bir gündü.

Ama o gün diğerlerinden farklı olacaktı. Davetsiz misafirler adım adım köye yaklaşıyordu. Köydekiler başlarına geleceklerden habersiz, söylentilerse endişe vericiydi. Rivayet o ki, insan Hırsızları ne zaman bir köye ayak bassa, sakinleri de sır olup giderdi başka diyarlara.

Bir tek Tormi farkındaydı. Bir tek o, bir arada kalmanın nasıl mümkün olduğunu biliyordu…

Naifya adlı hayali bir ülkede geçen Kuzey Ormanında Bir Gece, yepyeni bir dünya yaratarak aslında çok tanıdık bir hikaye anlatıyor; bizim hikayemizi…

Kuzey Ormanında Bir Gece, yalnız olmadığını bilmenin iyileştirici gücüne inanan, hem çocukların hem yetişkinlerin keyifle okuyacağı rüya gibi bir macera. 

Özge Akkaya kimdir?

1986 yılında İstanbul’da doğdu. Sainte Pulcherie Fransız Lisesi’nden mezun olduktan sonra Boğaziçi Üniversitesi Tarih Bölümü’nde lisans eğitimi aldı. 2011-2016 yılları arasında National Geographic Türkiye dergisinde editör olarak çalıştı. Fransızca ve İngiliceden kitaplar çevirdi. 2017 yılında yayıncı ortağı Eda Doğançay ile birlikte Paraşüt Kitap’ı kurdu. Kuzey Ormanında Bir Gece yazarın çocuklar için kaleme aldığı ilk kitap.

Mavisu Demirağ kimdir?

1993 yılında İzmir’de doğdu. Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Moda Tasarımı Bölümü’nden mezun oldu. Kitap illüstrasyonlarına yöneldi. Çocuk Kitapları ağırlıklı olmak üzere yayınevleri, çeşitli ajanslar ve dergiler için illüstrasyonlar yapıyor.

  • Kuzey Ormanında Bir Gece
  • Yazar: Özge Akkaya
  • Çizer: Mavisu Demirağ
  • Türü: Çocuk
  • Baskı Yılı: Temmuz 2018
  • Sayfa Sayısı: 56 Sayfa
  • Yayınevi: Paraşüt Kitap
Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

küçük İskender’in sağlığı ile ilgili kötü haber

Read Next

Dünya karikatürünün Oscar’ı 35. yılında

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *