Dasdas’ta Çevrimiçi Tiyatro Oyunları Devam Ediyor

Pandemi dolayısıyla tiyatro oyunları sanatseverlerle çevrimiçi ortamda bir araya geliyor. Dasdas çevrimiçi tiyatro gösterimlerine devam ediyor.

Ayın ilk oyunu 12 Haziran’da saat 21.15’te seyirciyle buluşacak olan “Rivayet Radyosu”. Mert Fırat’ın usta yazar Sabahattin Ali’den hikâyeler okuyacağı oyuna Korhan Futacı ve orkestrası müzikleriyle eşlik edecek.

18 Haziran’da saat 21.15’te ise “Timsah”, adlı oyun DasDas Online’da yayımlanacak. Oyunda, Alper Baytekin, Berkay Tulumbacı, Naz Çağla Irmak ve Özgün Aydın rol alıyor.

Mert Fırat ve Volkan Yosunlu tarafından sahneye konulan Tom Basden imzalı oyunda, gösteri toplumunun sistemle el sıkışmayı seçen aktörleriyle hesaplaşılıyor.

Firuze Engin’in yönettiği “Güle Güle Diva!”, 19 Haziran’da saat 21.15’te DasDas Online’da tiyatroseverlerle buluşacak. Kariyerinin zirvesindeyken inzivaya çekilen bir divanın geri dönüşünü seyirciye aktaran oyunda, Selen Uçer rol alıyor.

Murat Gülsoy’un aynı adlı romanından Ceren Boz ve Nagihan Gürkan tarafından sahneye uyarlanan “Yalnızlar İçin Çok Özel Bir Hizmet”, 25 Haziran’da saat 21.15’te seyirci ile buluşacak. Kadrosunda Ceren Boz, Nihan Işık, Sabahattin Yakut ve Ümit Erlim’in yer aldığı oyun bir yalnızlık hikâyesi.

Son olarak DasDas Online, 26 Haziran’da aynı saatte Anadolu Efes tarafından dijitalleştirilen Westend / Batının Sonu ile haziran ayına veda ediyor. Evren Bingöl, Gün Koper, Mert Fırat, Naz Çağla Irmak, Pervin Bağdat ve Tülin Özen’in rol aldığı “Westend / Batının Sonu”, adlı oyunu Tuğsal Moğul yönetiyor.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

40. İstanbul Film Festivali Ulusal Belgesel Yarışması ve Ulusal Kısa Film Yarışması Ödülleri Sahiplerini Buldu

Read Next

Kafka’nın Elyazmaları, Mektupları ve Çizimlerinden Oluşan Koleksiyonu Dijitalde Erişime Açıldı

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *