Ferzan Özpetek İmzalı ‘Şans Tanrıçası’na İtalya’dan En İyi Film Ödülü

Yönetmen Ferzan Özpetek’in son filmi “Şans Tanrıçası” (La dea fortuna), İtalya’nın en popüler sinema dergisi olan CIAK‘ın okuyucuları tarafından en iyi film seçildi.

1985 yılından bugüne aralıksız yayın yapan ve 100 bin tirajı ile İtalya’nın en popüler sinema dergisi olan CIAK‘ın ödülleri sahiplerini buldu. Okuyucu oylarıyla belirlenen ödüllerden en iyi filme verilen 35. Golden CIAK ödülü “Şans Tanrıçası”na değer görüldü.

Başrolleri paylaşan Stefano Accorsi ile Eduardo Leo, filmdeki performanslarıyla en iyi oyuncu ödülünü paylaşırken, filmin orijinal şarkısı “Şans Tanrıçası Diatore” ile “Ne Harika Bir Yaşam” da en iyi orijinal şarkı seçildi.

Özpetek’in, arkadaşlarının çocuklarıyla birkaç gün ilgilenmelerini istemesi üzerine kaosa sürüklenen eşcinsel bir çiftin hikâyesine odaklandığı filminde Serra Yılmaz da rol alıyor.

Özpetek, İtalya’nın önde gelen sinema eleştirmenleri ve yazarlarının oluşturduğu İtalya Sanat ve Deneme Sinemaları Federasyonu (FICE) tarafından en iyi yönetmen ödülüne, 77. Uluslararası Venedik Film Festivali kapsamında düzenlenen etkinlikte de İtalyan Yazarlar ve Yayıncılar Derneği’nin (SIAE) özel ödülüne değer görülmüştü.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Fakir Baykurt Öykü Ödülü’nün Sahibi Belirlendi

Read Next

‘Servis’, CANAL+’ın ‘Kısaların En İyisi’ Seçkisinde

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *