Filozof Öyküleri kaldığı yerden devam ediyor…

Özgür Sinan, Doğan Egmont’tan yayımlanan Filozof Öyküleri 2’de ilk kitapta kaldığı yerden devam ederek yeni filozofların rehberliğine yer veriyor.

Felsefe sorular sormaya ve o sorulara yanıt vererek hayata hazırlanmaya yardım eder. Felsefe sayesinde insanı anlarız. İnsan olmanın anlamını irdeler bu dünyadaki varoluşumuzu sorgulama yollarını öğreniriz. Tüm bu süreçte filozoflar bize rehber olur. Kendi doğrularımızı bulmamız için farklı yöntemler gösterirler.

Özgür Sinan, Doğan Egmont’tan yayımlanan Filozof Öyküleri 2’de ilk kitapta kaldığı yerden devam ederek yeni filozofların rehberliğine yer veriyor. Kitapta geçmişten günümüze on beş filozof ve onların öyküleri var. Sinan bu kitapta Descartes, Montaigne, Rousseau, Hume, Locke, Nietzsche gibi modern filozofları öne çıkararak eğitimden kadın özgürlüğüne, bilgiden ahlaki seçimlere kadar pek çok konuyu tartışmaya açıyor. Aynı zamanda felsefenin eğlenceli olduğunu anlattığı öykülerle bir kez daha hatırlatıyor. Ayrıca ‘düşündüren sorularla’ sizleri de felsefeye ve düşünmeye davet ediyor.

TİMAŞ
TİMAŞ

  • Filozof Öyküleri 2
  • Yazar: Özgür Sinan
  • Türü: Öykü, 10+ yaş
  • Baskı Yılı: Kasım 2019
  • Sayfa Sayısı: 128 Sayfa
  • Yayınevi: Doğan Egmont

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

BENERCİ KENDİNİ NİÇİN ÖLDÜRDÜ?

Read Next

Sihir, arkadaşlık ve umut dolu bir macera: Buzdan Bahçe

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram