Game of Thrones Tahtını Kimselere Kaptırmadı

Twitter’ın yıl sonu datalarına göre Türkiye’de yılın en çok konuşulan dizisi Game of Thrones oldu. Türk dizilerinden ise Sen Anlat Karadeniz, Kadın ve Hercai dizilerinin hashtagleri en üst sıralarda yer aldı. Oyunculardan Kadın dizisinin Arif’i Feyyaz Duman ilk sırayı alırken Erkan Meriç, Hazal Subaşı ve Furkan Palalı onu takip etti.

Twitter’ın yıl sonu datalarına göre Türkiye’de yılın en çok konuşulan dizisi Game of Thrones oldu. Türk dizilerinden ise Sen Anlat KaradenizKadın ve Hercai dizilerinin hashtagleri en üst sıralarda yer aldı. Oyunculardan Kadın dizisinin Arif’i Feyyaz Duman ilk sırayı alırken Erkan MeriçHazal Subaşı ve Furkan Palalı onu takip etti.

Twitter, eğlence alanında en çok etkileşim alan hesapları, hashtag’leri ve Tweet’leri açıkladı. Bu verilere göre, en çok konuşulan hashtaglerde Game of Thrones tahtını kimselere kaptırmayarak bütün bir sene dillere destan oldu. Türkiye pazarındaki yeri ise yıl sonu rakamlarıyla netlik kazandı.

TİMAŞ
TİMAŞ

Game of Thrones dizisinin arkasından gelen Türk dizilerinde ise Sen Anlat Karadeniz, Kadın ve Hercai dizilerinin hashtagleri ön plana çıktı. Kadın dizisinin Arif’i Feyyaz Duman hem oynadığı dizi karakteri hem de kendi ismiyle en çok konuşulan hashtag olurken beraberinde ‘#arifgibisevmek’ söylemini de yukarılara taşıdı. Feyyaz Duman’ı diğer dizi oyuncularından Erkan Meriç, Hazal Subaşı ve Furkan Palalı takip etti.

Dizilerin yanı sıra bir hayli takipçisi olan Survivor ve Türkiye’de hatırı sayılır bir hayran kitlesine sahip Güney Koreli pop müzik grubu BTS de listeye katıldı.

Bu yılın eğlence alanının en çok konuşulan isimleri ise Cem Yılmaz, Gökhan Özoğuz, Ramiz Dayı, Atilla Taş ve Fatih Terim oldu. Tweet’leriyle milyonları buluşturan ünlüler Twitter dünyasında ses getirdi.

Twitter’ın eğlence alanındaki 2019 verilerine göre en çok konuşulanlar sırası şöyle:

En çok etkileşim alan hesaplar:

  1. cmylmz
  2. gokhanozoguz
  3. dayi
  4. atillatasnet
  5. fatihterim

En çok konuşulan hashtag’ler:

  1. gameofthrones
  2. feyyazduman
  3. arif
  4. Arifgibisevmek
  5. survivor2019

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Türkiye’nin İlk ‘Türkçe Rap’ Dergisi Yayın Hayatına Başlıyor

Read Next

​2019’da #bunlaryaşandı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram