GÜÇ SENSİN

Tuluhan Tekelioğlunun kaleme aldığı Güç Sensin Karakarga Yayınları tarafından yayımlandı.

Tutkularınızın peşinden gitmek, bir amaç uğruna azimle çalışmak, umut etmek ve kendine güvenmek… Bu gençlerin şimdiden tarihe iz bırakmalarının sebeplerinden bazıları bunlar ama daha fazlası da var! Daha gencecik yaşlarında yaptıklarıyla isimlerini tarihe yazdırmış bu çocuklar hiç de öyle uzakta değiller. Buradalar, bu ülkenin yetiştirdiği gençler. Birbirlerinden farklı özelliklere sahip olsalar da bir ortak özellikleri var: İçlerindeki gücü keşfetmek. Onların hayallerine ulaşma hikâyeleri, kaç yaşında olursanız olun size de hedeflerinize doğru adım atma gücü verecek. Kim bilir belki de etrafınızdaki insanlara ilham verecek bir sonraki hikâye sizinkidir!

Aradığın mucize uzakta değil, senin içinde!

Gerçekleşmiş bir hayalin yaşattığı coşku benzersiz. Neler yok ki o coşkuda; taşkın ruhtaki hevesi kırmak yerine sahiplenen, cesaret veren o “yakın”la çoğalan gurur, yoksunluğu alt etmenin sevinci, toplumsal olarak işe yarama duygusunun özgüveni. Tüm bunları Güç Sensinde gözlerim dolarak fark ettim. Hayalinin peşinden giden gençlerin hikâyesini okurken şunu hissettim; gençlerin önünü açacak mucizenin uzakta, dışarıda değil çoğu kez yanı başında olduğu ne kadar bilinse o kadar iyi.– Çiğdem Toker (Sözcü Yazarı)

Günümüz dünyasında, özellikle de ülkemizde, sınavlara dayalı ezberci eğitim sistemiyle, gençlerimizi öylesine hırpalarız ki, yaşamlarının ilkbaharında sonbaharı yaşatırız! Oysa hayat, testlerle bize dayatıldığı gibi 4-5 seçenekli değil, sonsuz seçeneği bize sunar! Her çocuğun, her koşulda, başarılı olabileceği bir alan mutlaka vardır ama buna herkes inanmaz! Berna, Leyla, Şeyhmus, Sümeyye, Fulya, Mizgin, Doğukan ve Kaan işte bunu bize gösterdiler. Tuluhan da, bu mucizeyi yaratan kahramanları, Güç Sensinle destanlaştırdı. Yoksa pek çoğumuzun kendilerinden haberi bile olmayacaktı!– Abbas Güçlü (Milliyet Yazarı)

  • Güç Sensin
  • Yazar: Tuluhan Tekelioğlu
  • Türü: Kişisel Gelişim
  • Baskı Yılı: Ekim 2019
  • Sayfa Sayısı: 144 Sayfa
  • Yayınevi: Karakarga Yayınları
Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

İÇİNDEN TREN GEÇMEYEN GAR: HAYDARPAŞA

Read Next

56. ANTALYA ALTIN PORTAKAL FİLM FESTİVALİ AŞLIYOR

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *