İhsan Oktay Anar Yeni Kitabı ve Yeni Yayıneviyle Geliyor

Yazar İhsan Oktay Anar, 2014’te yayımlanan son romanı ardından 2022’de yayımlanacak yeni bir romanla okurlarıyla buluşacak. Anar’ın son kitabı Everest Yayınları’ndan çıkacak.

Türk edebiyatının en önemli isimleri arasında sayılan İhsan Oktay Anar, 8 yıl sonra yeni bir romanla okurun karşısına çıkacak. 2022 yılında raflarda yerini alacak roman için Anar, Everest Yayınları ile anlaştı.

En son 2014 yılında Galîz Kahraman adlı romanı yayımlanan İhsan Oktay Anar’ın yeni kitabının yayımlanma tarihi henüz belli değil. Kitabın yayım tarihi ve adını Everest Yayınları ilerleyen zamanlarda duyuracak.

1995’te İletişim Yayınları tarafından yayımlanan ‘Puslu Kıtalar Atlası’ kitabıyla tanınan İhsan Oktay Anar ayrıca, ‘Kitab-ül Hiyel’, ‘Efrâsiyâb’ın Hikâyeleri’, ‘Amat’, ‘Suskunlar’, ‘Yedinci Gün’ ve ‘Galîz Kahraman’ kitaplarını çıkarmıştı.

Yazarın bu kitaplarının, telif anlaşmasının süresi bitene kadar eski yayınevi olan İletişim Yayınları’ndan çıkmaya devam edeceği belirtiliyor.

İHSAN OKTAY ANAR KİMDİR?

İhsan Oktay Anar (21 Kasım 1960) Türk roman ve hikâye yazarıdır.

Lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimini Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü’nde tamamladıktan sonra, aynı bölümden 2011 yılında öğretim üyesi olarak emekli oldu.

1995 yılında yayımladığı Puslu Kıtalar Atlası isimli ilk romanı, yirmiden fazla dile tercüme edildi ve hem içerik hem biçim olarak pek ilgi görüp beğenildi. Efrâsiyâb’ın Hikâyeleri adlı romanı da İngiltere’de tiyatro oyunu olarak uyarlandı ve sahnelendi.

Anar, 2009 yılında Erdal Öz Edebiyat Ödülü’ne layık görüldü.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Sanatçının Kendine Yolculuğu

Read Next

Yönetmen Lana Wachowski Açıkladı: Yeni Matrix Filmi Gelmeyecek

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram