İstanbul’da şiir ve edebiyat günleri

 

9. Uluslararası İstanbul Şiir ve Edebiyat Festivali 28 Eylül’de İstanbul’da yapılacak. Festivale edebiyat severlerin büyük ilgi gösterilmesi bekleniyor.

TİMAŞ
TİMAŞ

9. Uluslararası İstanbul Şiir ve Edebiyat Festivali 28 Eylül’de yapılacak. Bu yıl bünyesine şiirin yanı sıra öykü, roman ve çocuk edebiyatını da katacak olan festivalde, Shakespeare’in ölümünün 400. ve Türk düşünür Cemil Meriç’in doğumunun 100. yılı dolayısıyla çeşitli etkinlikler düzenlenecek.

İngiltere, Portekiz, İspanya, Fransa, İtalya, Slovenya, Avusturya, Almanya, Polonya, İsveç, Macaristan, Bosna Hersek, Lübnan, Fas, Suriye, Çin, Arjantin, Meksika ve Avustralya’dan dünyaca ünlü edebiyatçıların yer alacağı festivalde, Türkiye’den Ahmet Ümit, İskender Pala, Tarık Tufan, Haydar Ergülen, Zeynep Sevde Paksu, Mevlana İdris Zengin, Selçuk Küpçük, Hüseyin Yurttaş, Abdülkadir Budak, Barış Müstecaplıoğlu ve Mehmet Fidancı gibi yazar ve şairler yer alacak.

Türkiye’de “Yarının Aşkı” kitabıyla tanınan Fransız felsefeci Eric Sadin ve çağdaş Sloven edebiyatının ve Avrupa’nın en önemli yazarlarından sayılan “2011 Avrupa Edebiyat Ödülü” sahibi Drago Jancar, Batı’da Osmanlı hakkında yazdığı tarihi romanlarıyla tanınan İngiliz yazar Jason Goodwin, “Dünya Şiir Hareketi” kurucularından Avustralyalı Phillip Hammial de festivale katılacak isimler arasında bulunuyor. Festivalin etkinlikleri Pera Palas, Ahmet Hamdi Tanpınar Kütüphanesi, Yerebatan Sarnıcı, Gülhane Parkı, Emirgan Lale Müzesi, Karanlık İşler, Moda Sahnesi, Minoa Kitabevi, Turabibaba Kütüphanesi ve Şiir Hatları Vapuru’nda 28 Eylül-2 Ekim’de gerçekleştirilecek.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Kesik Başların Gizemi; Brezilya Oteli

Read Next

Nobel Edebiyat Ödülü için Japon yazar Murakami favori

One Comment

  • Yıllardır birşeyler karalayan bir bayanım. Geçtiğimiz günler de yine yazdığım bir şiiri eşime okudum bana verdiği cevap beni çok derinden etkiledi. Güzel yazmışsın fakat tarih boyunca hep erkekler şiir yazı konusunda bayanlardan hep bir tık önde olmadılar mı şeklinde verdiği cevabı şu an dahi sorgulamaktayım. 21. Yüzyılın başında olduğumuz bu süreçte sizlerden ricam kadın konusuna biraz eğilmeniz. İlk eğitim ailede başlamakta ve en önemli fert annelerimiz kendine güveni olan bir anne yetiştirdiği evlatlarlada fark yaratır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram