Joaquin Phoenix’ten Hayvan Hislerini Anlatan Film

Joaquin Phoenix hayvan hislerini anlatan filmle dönüyor. Phoenix, filmde yapımcı olacak.

Joaquin Phoenix, domuzların duygularıyla ilgili yeni bir filmin baş yapımcısı olduğunu açıkladı.

Ödüllü Rus film yapımcısı Victor Kossakovsky’nin yarattığı ‘Gunda’, bir domuzun günlük hayatına ve ikisi inek, biri tavuk üç arkadaşına odaklanıyor. Kossakovsky’nin önceki çalışmaları, dünyanın farklı yerlerindeki su kütlelerini inceleyen 2018 yapımı belgesel ‘Aquarela’yı içeriyor.

Independent Türkçe’nin Screen Daily’den aktardığı habere göre, Phoenix; “Gunda’dan derinlemesine etkilendiğini” söyledi ve insanların hayvan zekasını algılama şeklini değiştireceğini umduğu filmden, “varoluş üzerine içsel bir meditasyon” diye bahsetti.

Phoenix, ‘Gunda’, hayvan türleri içindeki normalde (ve belki de kasten) bizden gizlenmiş duyarlılığa büyüleyici bir bakış. Meraklı, genç bir domuzun gururu ve saygısı, eğlenmesi ve mutluluğu; zalim bir düzenbazlık karşısında yaşadığı panik, umutsuzluk ve mutlak yenilgi. Bunlar, tüm türlerin kendi yaşamlarındaki olaylara verdiği tepkilerin ve bu olaylarla başa çıkma yollarının benzerliğini gösteriyor” dedi.

Phoenix sözlerine belgeselden ‘çok önemli ve sanatsal bir film’ diye bahsetti.

OSCAR’DA DA ELEŞTİRMİŞTİ  

45 yaşındaki oyuncu kısa süre önce, Oscar’da doğal kaynakların yağmalanması üzerine konuştuktan iki gün sonra Los Angeles’taki mezbahadan bir inek ve buzağı kurtarırken görüntülenmişti. Hayvanlar daha sonra çiftlik sığınağı olarak kullanılan tesise nakledilmişti.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Souad Massi İstanbul’da

Read Next

Dünyaca Ünlü DJ Radio Slave, RX İstanbul’da

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram