Manu Delago 13 Kasım’da Kundura Sahne’de

Hang davulunu baştan çıkarıcı bir müzik aletine dönüştürdüğü performansları ve Björk, Anoushka Shankar, Ólafur Arnalds, The Cinematic Orchestra gibi isimlerle gerçekleştirdiği projelerle de tanıdığımız Avusturyalı müzisyen Manu Delago, 13 Kasım Cumartesi günü Kundura Sahne’de dinleyicilerle buluşacak.

1 Ekim’de açılan Kundura Sahne’nin ilk müzisyen konuğu da olacak Manu Delago, dinleyenlerde rüya etkisi yaratan Circadian adlı albümünü Türkiye’de ilk kez çalacak. Handpan ve davullarda Manu Delago’yu izleyeceğimiz konserde, keman, piyano ve vokalde Isa Krz, nefesli çalgılarda Christoph Pepe Auer, kemanda Bernie Mallinger, basta Clemens Rofner ve perküsyonda Chris Norz sahne alacak. Konserleriyle dünyayı sıklıkla gezen sanatçının, turneleri boyunca yaşadığı uykusuzluktan ilhâmla yarattığı Circadian, İngiliz müzik yayını Songlines’ta “Cesur, çekici ve büyüleyici” sözleriyle karşılanmış, eleştirmenlerce 2020’nin en iyi albümleri arasında gösterilmişti. Konserde tüm albümü akustik çalacak Delago, dinleyiciyi hafif uykudan başlayarak uyku evrelerinden geçiren ve sonunda REM uykusuna ulaştıran spiritüel bir müzik yolculuğuna çıkaracak. Vietnam, Rusya, Endonezya, Türkiye gibi ülkelere yaptığı turnelerde tanıştığı vurmalı çalgıların başrolünde olacağı konser, İstanbullulara rüya anları yaşatacak.

​13 Kasım Cumartesi akşamı saat 21:00’de Kundura Sahne’de gerçekleşecek konserin biletlerini beykozkundura.com adresinden satın alabilirsiniz. Ayrıca, Manu Delago’nun 2018’de altı müzisyenle birlikte Alpler’de gerçekleştirdikleri performansları konu alan ödüllü müzik filmi Parasol Peak ile bu eşsiz sürecin kamera arkasını anlatan On Rock and Ice adlı belgeseli 31 Aralık’a dek Beykoz Kundura’nın çevrim içi izleme platformu Kundurama’da ücretsiz izleyebilirsiniz.

TİMAŞ
TİMAŞ
Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Alfred’in Çizgi Romanı “Senso” Türkçede

Read Next

Squid Game’in Yönetmeni, İlk Sezonun Alternatif Finalini Açıkladı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram