Mark Ruffalo, Yorgos Lanthimos’un Emma Stone’lu Poor Things Filminin Oyuncu Kadrosuna Dahil Oldu

Mark Ruffalo, Yorgos Lanthimos’un “Poor Things” adlı yeni filminde Emma Stone’a eşlik edecek.

“Köpek Dişi” (Kynodontas), “Alpler” (Alpeis) ve “The Lobster” gibi akıllara kazınan filmlere imza attıktan sonra 2018 yılında 10 dalda Oscar’a aday olan “Sarayın Gözdesi” (The Favourite) ile sinemaseverlerin karşısına çıkan Yorgos Lanthimos, “Poor Things” ile beyazperdeye geri dönüyor. Alasdair Gray‘in romanından uyarlanacak filmde rol alması için Emma Stone ile anlaşılmış, Stone’la birlikte rol alması için usta oyuncu Willem Dafoe’yla da görüşülmüştü. Ayrıca Ramy Youssef’in oyuncu kadrosuna katıldığı iddia edilmişti.

FilmLoverss’ın Collider’dan aktardığı habere göre, Emma Stone ve Lanthimos’u “Sarayın Gözdesi”nden sonra yeniden bir araya getirecek olan filmin oyuncu kadrosuna başarılı oyuncu Mark Ruffalo dâhil oldu.

Lanthimos’un senaryosunu “Sarayın Gözdesi”nin Oscar adayı senaristi Tony McNamara ile birlikte kaleme aldığı filmde Emma Stone, Frankensteinvari bir karaktere hayat veriyor. 19. yüzyılda geçen film, özgür ruhlu bir kadın olan Bella Baxter’ı (Emma Stone) takip ediyor.

Aslında Bella’nın gerçek ismi Victorian Blessingtan’dır. Ancak Victoria olarak kendisini istismar eden kocasından kaçmak için intihar etmesinin ardından bir tür Frankenstein’ın canavarı olarak yeniden doğmuş ve Bella’ya dönüşmüştür. Bella’nın dönüşümü, bir doktorun karnındaki fetüsün beynini alıp ona yerleştirmesiyle gerçekleşmiştir. Bu yüzden Bella’nın zihin yaşı bir çocuğunkiyle aynıdır. Kendisini hayata döndüren Archibald McCandless ile evlenmek üzere olan Bella, “yaratıcısı”nı bayıltıp gizemli bir avukatla kaçar ve onunla birlikte Odessa’dan Paris’teki genelevlere uzanan çılgınca bir maceraya atılır. Beyni geliştikçe Bella daha fazla bilinçlenirken, Victoria olarak kendisini öldürmesine neden olan kocasıyla karşılaşması işleri hepten karmaşıklaştırır.

Searchlight Pictures’ın yapımcılığını üstlendiği filmin prodüksiyonuna bu yıl başlanması bekleniyor. Filmin ne zaman izleyici ile buluşacağı ise şimdilik belirsizliğini koruyor ancak IMDb hesabındaki bilgilere göre, oyuncu kadrosunda William Dafoe, Emma Stone ve Mark Ruffalo’ya yer veren filmin izleyiciyle 2022 yılı içerisinde buluşması bekleniyor.

Mark Ruffalo, Marvel’ın Disney+’ta yayımlanacak “She-Hulk” dizisinde Bruce Banner rolünü yeniden canlandıracak. Aynı zamanda, yine Disney+ yayınlanacak bir Marvel dizisi olan animasyon türündeki “What If…?”in bir bölümünde Hulk karakterini seslendirecek olan Ruffalo, en son Netflix’in Ryan Reynolds’lı “The Adam Project” filminin oyuncu kadrosuna katıldı.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Monet’nin Bahçesi Yeniden Ziyarete Açıldı

Read Next

Ekopraksisin Ontolojisi: Spinoza ve Marx

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *