Mert Fırat, ‘Ölmeme Günü’ İçin Söyleyecek

Fırat ve Özkaynak, ‘İkinci Yeni Şarkılar’ konserinde söyleyecek. Etkinlik, 18 Şubat’ta…

Gedik Sanat, Edebiyat Üçlemesi projesiyle Zorlu PSM Platinum Sahnesi’nde 3 prömiyer ile seyircinin karşısında olacak. 18 Şubat’ta gerçekleşecek olan ilk Dünya Prömiyeri, Ölmeme Günü “ İkinci Yeni Şarkılar “ adlı sahne eseriyle Murat Cem Orhan’a ait. Cemal Süreya, Edip Cansever, Turgut Uyar ve Tomris Uyar’ın eserleri üzerine oluşturulan kurguyu Sevengül Sönmez yaparken, eserin konu akışına göre yaratılan illüstrasyonlarını Sevil Yeşim Dizdaroğlu gerçekleştirdi.

ÖDÜLLÜ BESTECİ MURAT CEM ORHAN BESTELEDİ

Nejat Eczacıbaşı Ulusal Beste Yarışması’nde iki defa Birincilik Ödülü alan besteci, Gedik Sanat’ın siparişiyle bu eseri besteledi. Besteciliğinin yanında orkestra şefliği kariyerini de sürdüren Orhan, günümüzde gerçekleştirilen birçok projenin de müzik sorumluluğunu üstlenmekte.

MERT FIRAT VE EVRİM ÖZKAYNAK SOLİST OLARAK SAHNEDE OLACAK

Tiyatro sanatının yayılması ve bu konuda üretilen projelerin nitelikli olması üzerine yaptığı çalışmalarla öne çıkan Mert Fırat, Ölmeme Günü “ İkinci Yeni Şarkılar “ eserinde sesiyle yer alacak. Murat Cem Orhan’ın geçen sezon yarattığı Kuvayi Milliye’nin İnsan Manzaraları adlı eserinde birlikte çalıştığı Evrim Özkaynak da solist olarak katılacak. Konsere Murat Cem Orhan yönetiminde Brothers Trio eşlik edecek.

ŞİİRLER MÜZİKLE TEKRAR ANLAM BULACAK

18 Şubat akşamı dinleyiciler; Turgut Uyar’ın “ Bir Metin Nasıl Yazılmalı, Senin Sol Yanında “ Cemal Süreya’nın “ Yazmam Daha Aşk Şiiri, Kan Var Bütün Kelimelerin Altında “ Edip Cansever’in “ Tomris’in Ruhbilimsel Saati, Yaş Değiştirme Törenine Yetişen Öyle Bir Şiir, Güz Bayan “ adlı şiirlerini üzerine bestelenen şarkıları dinlerken Tomris Uyar’ın günceleriyle oluşturulan kurguyu izleyecek.

GEDİK SANAT, EDEBİYAT İLE MÜZİĞİN BİLEŞİMİNİ VURGULAMAK İSTİYOR

Gedik Sanat; edebiyat üçlemesinin ilk buluşmasında İkinci Yeni akımına odaklanmayı hedefliyor. Hem ikinci yeni hem de diğer edebi akımlar üzerine eserler üretmeyi amaçlayan Gedik Sanat, ilerleyen dönemlerde Türk bestecileri ve sanatçılarıyla bu düzlemde projeler üretmeye devam edecek.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Ahmet İhvani’den Perde Albümü

Read Next

Yılmaz Güney Kültür ve Sanat Festivali’ne Başvurular Başlıyor

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram