Mutlu olmak için neye ihtiyacımız var?

Alman çocuk edebiyatının yükselen değeri Salah Naoura’nın “Mutlu olmak için neye ihtiyacımız var?” sorusunun yanıtını veren yeni romanı Kardeşim Bulunmaz Hint Kumaşı Tudem Edebiyat etiketiyle raflarda yerini aldı.

Salah Naoura’nın yeni kitabı Kardeşim Bulunmaz Hint Kumaşı, 10 yaş ve üzeri çocukların, aile ilişkileri, kardeş sevgisi, kariyer hırsı, hayal gücü ve mutluluğun sırları üzerine okuyabilecekleri en eğlenceli ve samimi kitaplardan biri.

TİMAŞ
TİMAŞ

Çekirdek ailesiyle mütevazı bir yaşam süren dokuz yaşındaki Anton’un hayatı kendisiyle aynı yaşta; üstelik ta Hindistan’dan gelen yeni erkek kardeşi Dilip ile baştan aşağı değişir. Dilip, öğretmenlerine göre bir dâhi, ev ahalisine göre ise biraz tuhaftır. Dilip’in eve gelmesiyle başlayan hareketli süreç, babalarının bir yukarı bir aşağı giden kariyer çizgisi ile doruk noktasına ulaşır. Aile fertlerini eski mutlu günlerine geri döndürme işi tabii ki Anton ve Dilip’e kalacaktır…

Tudem Edebiyat’tan yayımlanan İmdat! Çıkarın Beni Buradan ve İmdat! Büyükanne Geri Dönüyor kitaplarının sevilen yazarı Salah Naoura’dan aile ilişkileri, kardeş sevgisi, matematik ve futbol (!) üzerine keyifle okunacak bir roman. Kitap, 2014 yılında Fransız-Alman Çocuk ve Gençlik Kitapları Ödülü’ne de aday oldu.

  • Kardeşim Bulunmaz Hint Kumaşı
  • Yazar: Salah Naoura
  • Çeviri: Ayça Sabuncuoğlu
  • Türü: Roman, 10 yaş ve üzeri
  • Baskı Yılı: Ocak 2018
  • Sayfa Sayısı: 168 Sayfa
  • Yayınevi: Tudem Yayın Grubu

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

İthaki Akademi Söyleşileri Ocak Programında Neler Var?

Read Next

Dört gün Buda kadar dingin ve sabırlı, üç gün Zorba kadar coşkulu ve tutkulu

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram