Ödüllü Belgesel ‘Maddenin Halleri’ İstanbul’da!

“Maddenin Halleri” İstanbul’da: Deniz Tortum’un Altın Portakallı belgeseli “Maddenin Halleri”, 39. İstanbul Film Festivali kapsamında 14 Ekim’de İstanbullu izleyicilerle buluşacak.

Yönetmen ve sanatçı Deniz Tortum’un 57. Antalya Altın Portakal Film Festivali ’nde En İyi Belgesel seçilen son filmi “Maddenin Halleri” , İstanbul’da ilk kez 14 Ekim Çarşamba günü 39. İstanbul Film Festivali’nde gösterilecek. 39. İstanbul Film Festivali’nin Ulusal Belgesel Yarışması’nda yarışacak olan film, 14 Ekim’de Cinemaximum City’s, 15 Ekim’de ise Kadıköy Sineması’nda gösterilecek ve 18 Ekim Pazar günü festival kapsamında çevrimiçi gösterimde izlenebilecek.

17 Ekim’de Engelsiz Filmler Festivali’nin Engelsiz Yarışma’sında jüri karşısına çıkacak olan “Maddenin Halleri” ayrıca, 23 Ekim’de New York’ta düzenlenen Imagine Science Film Festivali’nde ABD prömiyerini yapacak.

Yapımcılığını Anna Maria Aslanoğlu, Öykü Canlı ve Aslı Erdem’in, ortak yapımcılığını Fırat Sezgin’in üstlendiği “Maddenin Halleri”, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ni evi bellemiş doktor, hemşire ve tüm sağlık çalışanlarının gündelik hayatlarını takip ediyor.

Yönetmen ve sanatçı Deniz Tortum’un Türkiye galasını yaptığı ve önceki gün sona eren57. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin Ulusal Belgesel Film Yarışması’ndan En İyi Belgesel Film Ödülü ile dönen son çalışması “Maddenin Halleri”, İstanbul’da ilk kez 39. İstanbul Film Festivali’nde seyirciyle buluşuyor. Festivalin Ulusal Belgesel Yarışması’nda yarışacak olan film, 14 Ekim’de Cinemaximum City’s, 15 Ekim’de ise Kadıköy sinemalarında gösterilecek ve 18 Ekim Pazar günü de çevrimiçi gösterimde izlenebilecek.

“Maddenin Halleri” ayrıca, 17 Ekim’de Engelsiz Filmler Festivali’nin Engelsiz Yarışma’sında jüri karşısına çıkacak, 23 Ekim’de de New York’ta düzenlenen Imagine Science Film Festivali’nde A.B.D. prömiyerini yapacak.

Hastanede akan yaşamı anlamaya çalışmak Yapımcılığını Anna Maria Aslanoğlu, Öykü Canlı ve Aslı Erdem’in, ortak yapımcılığını iseFırat Sezgin’in üstlendiği “Maddenin Halleri”, hastaneyi evi bellemiş doktor, hemşire ve tüm sağlık çalışanlarının gündelik hayatlarını takip ediyor ve bitmek bilmeyen koridorlarda, doktor odalarında ve ameliyathanelerde dolanarak hastanede akıp giden yaşamı anlamaya çalışıyor. Filmuforia dergisince “yenilikçi ve benzersiz bir şiirsel deneme” sözleriyle övülen filmin kurgusunu Sercan Sezgin, müziklerini Alican Çamcı, renklerini James Norman, ses tasarımını da Ernst Karelile Yalın Özgencil yaptı.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Korku Filmi ‘Hashtag’ 30 Ekim’de Vizyona Girecek

Read Next

8. Boğaziçi Film Festivali Majid Majidi Filmiyle Açılacak

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram