Paramount Pictures’ın Bob Marley Biyografisini Reinaldo Marcus Green Yönetecek

Paramount Pictures çatısı altında hazırlanacak Bob Marley biyografisini, son olarak “King Richard”a imza atan Reinaldo Marcus Green yönetecek.

2018 yılında Paramount Pictures,  36 yaşında kanserden dolayı hayatını kaybeden, reggae müziğin efsane ismi Bob Marley‘in hayatını konu alan bir film için hazırlıklara başlamıştı. Ancak geçen üç yıllık süreçte projeyle ilgili yeni bir gelişme kaydedilemedi. Bugün ortaya çıkar bir haber,  proje için somut adımlar atıldığını gözler önüne serdi.

FilmLoverss’ın Deadline’dan aktardığı habere göre, Paramount Pictures çatısı altında hazırlanacak Bob Marley biyografisini 2018 Sundance Film Festivali’nden Jüri Özel Ödülü’yle dönen “Monsters and Men” filmiyle tanınan, şu sıralar Will Smith’in Serena ve Venus Williams’ın babası Richard Williams’ı canlandırdığı “King Richard”ın çekimleriyle meşgul olan Reinaldo Marcus Green yönetecek.

Reinaldo Marcus Green’in yöneteceği bu filmin yapımcıları arasında Bob Marley’in oğlu Ziggy Marley de yer alacak.

Reinaldo Marcus Green, hayranı olduğu Bob Marley’in hayatını filme çekeceği için kendisini ayrıcalıklı hissettiğini dile getirirken; Ziggy Marley ise projeyle ilgili heyecanını şu şekilde kelimelere döktü: “Reinaldo ve Paramount ekibiyle birlikte babamızın hikâyesini onu gerçekten onurlandıracak ve aynı zamanda hayranlarını ve dünya çapındaki izleyicileri eğlendirecek, aydınlatacak ve onlara ilham verecek bir şekilde anlatmak inanılmaz bir sorumluluk. Daha önce hiç açılmamış bir pencereyi açmak gibi.”

Öte yandan filmde Bob Marley’i canlandıracak oyuncu henüz belli değil. Bob Marley’in hayatının hangi bölümüne odaklanacağı da filmle ilgili kesinleşmeyen bir diğer ayrıntı olarak dikkat çekiyor.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Patti Smith’ten Bob Dylan’ın 80. Doğum Gününe Özel Konser

Read Next

İstanbul Film Festivali’nin Ulusal Yarışma Jüri Başkanı Tolga Karaçelik Oldu

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram