PUKSAVIDA Merhaba Diyor

PUKSAVIDA, 6:45 çizgisi dışında kalan; güncel edebiyat, yerli ve yabancı yazarlar, ilk kitaplar ve klasiklerden oluşan eserler ile Şubat 2017’den itibaren faaliyete geçiyor.

Yıllardır 6:45 yayınları ile tanıdığınız Çaydamlı Basın Yayın çatısı altında yepyeni bir marka doğuyor: PUKSAVIDA

PUKSAVIDA, 6:45 çizgisi dışında kalan; güncel edebiyat, yerli ve yabancı yazarlar, ilk kitaplar ve klasiklerden oluşan eserler ile Şubat 2017’den itibaren faaliyete geçiyor.

Yayınevi’nin ilk kitabı; Burak Tamdoğan’ın, “Kalabalık Olmanın Esasları” adlı öykü çalışması.

14 öyküden oluşan ve birbirinden olağan yalnızlıkları bir araya getirerek kalabalıklaştıran bu kitap aynı zamanda Burak Tamdoğan’ın da ilk kitabı olma özelliğini taşıyor. Oyuncu kimliğiyle tanınan Yazar, DTFC Tiyatro Bölümü’nden önce ODTÜ Psikoloji Bölümü’nde okudu. Sanatçı, farklı bir disiplinde verdiği bu eser ile görünenin ardındaki kimliğini de ortaya koyuyor.

PUKSAVIDA’nın bu ilk kitabında olduğu gibi bundan sonraki kitaplarında da kapak çalışmaları kişisel sergileri ile ilgi gören Ressam Erhan Cihangiroğlu tarafından hazırlanacak. Bir sanatçının, başka bir sanatçıyı okuyup yorumlaması niteliğini taşıyan PUKSAVIDA kapakları da bu sebeple ayrıca kıymetli eserler. Kitap ayraçları da kapakların birer örneği olarak kartpostal şeklinde hazırlanıyor.

İlk yarıyıl için, her ay bir kitap çıkarmayı planlayan PUKSAVIDA’nın sıradaki eserlerinin çalışmaları da devam ediyor.

Önümüzdeki aylarda dosya kabulüne de başlayacak olan PUKSAVIDA yeni yazarların nitelikli eserlerini de okurla buluşturacak. Sosyal medya hesaplarından takip edilebilecek olan çağrılarının ardından gelecek başvuruları titizlikle değerlendirmek ve Türkçe Edebiyat’a yeni imzalar kazandırmak, yayınevinin amaçlarından biri.

Türkçeye yabancı bir kelime olan PUKSAVIDA, 1975 yılında İtalya’da yayınlanmaya başlayan çizgi roman Mister No’da sıkça kullanılan ve Brezilya Portekizcesi’nden “vay canına” diye çevrilebilecek bir nida.

PUKSAVIDA, okurları ile buluşmak için sabırsızlanıyor.

İletişim için

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Kedi düşmanlarına inat “Arif” olunsun diyen 8 kitap

Read Next

Yorgun Kelimelerin Kitabı; Israrı Kanadında

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram