“Rudolf Nureyev: Düşlerinin Adası” Belgeseli BluTV’de Yayında

“Rudolf Nureyev: Düşlerinin Adası”, BluTV’nin belgesel koleksiyonunda izleyiciyle buluştu.

Dünyanın en ünlü klasik baletlerinden Rudolf Nureyev’in 1980’li yıllarda Türkiye’ye yaptığı ziyaretleri ve bu ziyaretleri sırasında satın almaya karar verdiği adayı konu alan belgesel Rudolf Nureyev: Düşlerinin Adası, BluTV’nin belgesel koleksiyonunda izleyiciyle buluştu.

Yapımcılığını Nurdan Tekeoğlu, Yasemin Pirinçcioğluve Evgenia Tirdatova’nın üstlendiği Türkiye ve Rusya ortak yapımı olan belgeselin kadrosunda Yasemin Pirinçcioğlu, Tevfik Erman Kutlu, Zeynep Fadıllıoğlu, Metin Fadıllıoğlu, Hülya Aksular, Nilay Yeşiltepe, Asaf Güneri, Ezio Frigerio ve Franca Squarciapino yer alıyor. Belgeselin yönetmenliğini ise Evgenia Tirdatova ve Orhan Tekeoğlu üstleniyor.

​2016 yılında Türkiye’de Antalya Film Festivali başta olmak üzere Kayseri Uluslararası Film Festivali ile Randevu İstanbul Film Festivali’nde; dünyada ise Rusya, Polonya ve Fransa’da düzenlenen birçok festivalde gösterimi gerçekleşen Rudolf Nureyev: Düşlerinin Adası aynı yıl Vyborg’ta düzenlenen Window to Europe Film Festivali’nde “En İyi Ortak Yapım Ödülü”ne layık görülmüştü.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Gain, Ocak Ayı Programını Açıkladı

Read Next

Litera Edebiyat yayın hayatına başlıyor

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram