Sait Faik’in Hikayeleri İzleyicilerle Buluşacak

Sait Faik Abasıyanık’ın beş hikâyesi, Serdar Yalçın’ın yönetmenliğini üstlendiği dinletiyle, 1-2 Mart tarihlerinde İş Kuleleri Salonu’nda izleyiciyle buluşacak.

Daha çok İstanbul’u ve şehir insanını acısıyla-sevinciyle kaleme alan Sait Faik Abasıyanık, beş hikâyesiyle izleyicilerle buluşuyor. “Şehir Amber Kokacak” adlı dinletide yazarın “Müthiş Bir Tren”, “Havuz Başı”, “Balıkçısını Bulan Olta”, “Yüksekkaldırım”, “Serseri Çocuk ve Köpek” başlıklı hikayeleri eski bir radyo kayıt stüdyosunun canlandırıldığı bir sahne düzeniyle edebiyatseverleri nostaljik bir yolculuğa davet edecek.

Atilla Birkiye’nin metinlerini hazırladığı, Mehmet Birkiye’nin sahneye uyarladığı dinletinin müzik yönetmenliğini Serdar Yalçın üstleniyor. Edebiyat ile müziğin iç içe geçtiği dinletide eserleri kemanda Seda Subaşı, çelloda Şemsa İdil Ural yorumlarken; efektler Tuğrul Keskin, Vehbi Arslan ve Hasip Tuz’a ait.

Tilbe Saran, Metin Belgin, Bülent Emin Yarar ve Hakan Gerçek’in seslendireceği Sait Faik hikaye dinletisi 1 Mart saat 16.00’da ve 2 Mart akşamı 20.30’da iki ayrı gösterimle İş Kuleleri Salonu’nda gerçekleşecek. Ücretsiz olan etkinlik 1 Mart saat 14.00’ten, 2 Mart akşamı saat 19.00’dan itibaren seyirciler salona kabul edilecek. Seyirci kabulü salon kapasitesi ile sınırlı olacak.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Mücahit Göker İstanbul’da

Read Next

Katalanlar: Avrupa’da Ayrılıkçılık

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram