Serhan Kansu’dan Yeni Kitap: Kardan Adam Uçmalı

Yazar Serhan Kansu’nun yeni kitabı “Kardan Adam Uçmalı” raflardaki yerini aldı. Elma Yayınevi etiketiyle okuyucuyla buluşan eser, küçük bir çocuğun kendi yaptığı kardan adamıyla arasındaki özel iletişimden söz ediyor. Hikâyede sözsüz iletişim, sevgi, vazgeçmemek ve dostluk konuları öne çıkıyor.

Çocuk hikâyesi kategorisinde yayımlanan eser, Serhan Kansu’nun kendi tarzında hem çocuklara hem büyüklere hitap edecek metaforlar barındırıyor. Derinlikli, aynı zamanda rengârenk bir dünya sunan kitap, yer yer masalsı diliyle günümüz yaşam tarzına dair bazı kavramları eleştiriyor.

“Sırtımdaki Okyanus” adlı kitabıyla binlerce çocuğa ulaşan yazarın “Kartal Kız” adıyla bir gençlik hikâyesi, “AŞKOZOF” adıyla da yetişkinler için kaleme aldığı bir denemesi bulunuyor. Çocuklar ve yetişkinler için düşünmek, yaratıcılık, felsefe ve yazarlık üzerine seminer ve eğitimler veren yazar, kendi yazdığı ve Aytek Önal’ın perdeye koyduğu “Karagöz’ün Şekerlemesi” adlı gölge oyunuyla da çocukları Anadolu’nun asırlardır süregelen bir geleneğiyle buluşturuyor.

TİMAŞ
TİMAŞ

ARKA KAPAKTAN:

Buz gibi hava insanın içini hiç ısıtır mı?

İşte kar yağmaya başladı… Etraf sessiz, hava soğuk ama yumuşacık. Can birazdan neşeyle bahçeye çıkacak. Çünkü onun için lapa lapa yağan şey hayaller. Bakın az sonra karla neler yapacak neler! O oynadıkça belki yanında sevimli bir köpek, karşısında ise bir uçak belirecek. Peki, hiç arkadaşı yok mu bizim Can’ın? Çağatay ve Eylül nerede? Neden hep evdeler? Neyse ki kardan adam Sisko yanı başında. Ama onun da uçmak gibi bir hedefi var. Acaba sebebi ne olabilir?

Hiç konuşmadan çok şey paylaşabilenlerin, kendi kendine yetenlerin, dostlarına ilkleri tattıranların dünyasına naif bir yolculuk…

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

İstanbul Art Show Sanat Fuarı İçin Geri Sayım Başladı

Read Next

Matrix 4’ün Vizyon Tarihi Belli Oldu

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram