Studio Ghibli, filmlerinden 250 görseli ücretsiz yayımladı

Bu yılın başında filmlerinden görselleri ücretsiz olarak yayımlamaya başlayan Studio Ghibli, “My Neighbour Totoro”nun (Komşum Totoro) da aralarında bulunduğu beş filminden yüksek çözünürlüklü 250 görseli daha ücretsiz olarak yayımladı.

FilmLoverss’ın NME’den aktardığı habere göre, usta yönetmen Hayao Miyazaki ile beraber Isao Takahata, Tomomi Mochizuki, Yoshifumi Kondo, Hiroyuki Morita gibi yönetmenlerin filmlerine ev sahipliği yapan, animasyon dünyasına yeni bir soluk getiren animeleriyle her yaştan insanı ekran başına kilitleyen Studio Ghibli, bu yılın başında bünyesindeki birçok filmi Netflix ve HBO Max gibi dijital platformlarda göstermek için anlaşmalar imzalamıştı.

Aynı zamanda geçtiğimiz nisan ayında Zoom ve benzeri video konferans uygulamalarında fon olarak kullanılmaya uygun arka plan görsellerini de insanların beğenisine sunmuştu. Ücretsiz bir şekilde yayımlanan bu görsellerde stüdyonun sevilen filmlerinden görüntüler yer alıyordu. Giderek dijitalleşen dünyaya ayak uydurma ve geniş kitlelere hitap etme yönünde önemli kararlar alan Studio Ghibli, geçtiğimiz günlerde, ücretsiz olarak yayınladığı bu görsellere yenilerini ekledi. Stüdyonun beş filminden 250 yüksek çözünürlüklü görsel ücretsiz olarak yayımlandı.

TİMAŞ
TİMAŞ

Studio Ghibli, bu kez Hayao Miyazaki’nin unutulmaz filmlerinden “My Neighbour Totoro” (Komşum Totoro), 1992 yapımı “Porco Rosso” (Kırmızı Kanatlar), ufak bir kız ve konuşan kedisine odaklanan “Kiki’s Delivery Service” (Küçük Cadı Kiki), masal karakterlerine odaklanan “Pom Poko” ve “Ocean Waves” (Büyülü Dalgalar) filmlerinden görseller paylaştı. Her filmden 50 görsel paylaşıldı.

Stüdyo daha önce “Spirited Away” (Ruhların Kaçışı), “Ponyo” (Küçük Deniz Kızı Ponyo), “The Tale of the Princess Kaguya” (Prenses Kaguya Masalı), “The Wind Rises” (Rüzgâr Yükseliyor), “Tales from Earthsea” (Yerdeniz Öyküleri) gibi filmlerden görseller paylaşmıştı.

Studio Ghibli’nin paylaştığı yüksek çözünürlüklü görsellere şuradan ulaşılabilir.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Meryl Streep, Netflix Müzikali İçin Rap Yaptı

Read Next

‘Almanya’dan Yepyeni Filmler’ İstanbul Modern’de Çevrimiçi Gösterilecek

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram