Tayfun Pirselimoğlu, ‘İdea’ İle Cannes Film Festivali’nin Cinéfondation L’Atelier Programında

Yönetmen ve senarist Tayfun Pirselimoğlu’nun “İdea” adlı çalışması, Cannes Film Festivali’nin proje aşamasındaki filmlerin yer aldığı Cinéfondation L’Atelier programına seçildi.

2005 yılında başlatılan ve bu yıl 17’ncisi düzenlenen Cinéfondation L’Atelier programı, her yıl dünyanın farklı yerlerinden yüzlerce başvuru alıyor. Dikkat çekici işlere imza atan yönetmenlerin yeni projelerini hayat geçirmek için gerekli uluslararası ortaklıkları kurmasını sağlayan programa her yıl 15 proje kabul ediliyor.

Tayfun Pirselimoğlu’nun yazıp yönettiği, Vildan Erşen’in yapımcılığını üstlendiği “İdea” 74. Cannes Film Festivali’nin 8-13 Temmuz’da düzenlenecek 17. Cinéfondation L’Atelier programına seçildi.

TİMAŞ
TİMAŞ

Türkiye-Fransa-Yunanistan ortak yapımı film 12 Punto 2020’de TRT Ortak Yapım Ödülü’ne değer görüldü.

Filmde gece yarısı bindiği otobüste, yüzünü göremediği birinin bıraktığı, üzerinde “İdea” yazan kitabı bulmasıyla hayatı anlayamadığı şekilde cehenneme dönmeye başlayan Kemal’in hikâyesi anlatılıyor. Tuhaf şekilde bir başkası muamelesi görmeye başlayan Kemal, daha da garibi bir başkası olmak zorunda kalıyor.

Kaynak: Kültür Servisi

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

40’ı Aşkın Fanzin Online Fanzin Fuarı’nda

Read Next

“Arter: Sanat İçin Alan Yaratmak” Kitabı Raflardaki Yerini Aldı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram