The Great Gatsby Dizisi İçin Hazırlıklara Başlandı

“The Tudors” ve “Vikings” gibi dizilerin yaratıcısı olan Michael Hirst, F. Scott Fitzgerald’ın “Muhteşem Gatsby” (The Great Gatsby) romanından uyarlanacak bir mini dizi hazırlığında.

F. Scott Fitzgerald’ın Türkçeye “Muhteşem Gatsby” adıyla çevrilen klasik romanı “The Great Gatsby”, bu kez de televizyona uyarlanacak. İlk olarak 1926 yılında beyazperdeye uyarlanan roman, yakın geçmişte başrolünü Leonardo DiCaprio’nun üstlendiği, Baz Luhrmann uyarlaması ile sinemaseverlerin karşısına çıkmıştı. Şimdiyse bir mini diziye konu olacak.

FilmLoverss’ın Deadline’dan aktardığı habere göre, klasik romanın bu yeni uyarlamasını ise “The Tudors” ve “Vikings” gibi dizilerin yaratıcısı olarak tanınan Michael Hirst hazırlıyor. A+E Studios ve ITV Studios America’nın ortak yapımcısı olduğu dizi için henüz bir televizyon kanalı ya da dijital platformla anlaşılmadı. Hirst’ün senaryosunu yazacağı dizinin yapımcıları arasında “Milk” ve “Sideways” gibi filmlerle tanınan Michael London da yer alacak.

‘Uyarlandığı esere farklı bir yorum getirecek’

Dizi, Fitzgerald’ın romanına yeni bir yorum getirecek ve 1920’lerde New York’taki Afro-Amerikan komünitesine odaklanacak. Burada müziğin etkisiyle oluşmakta olan alt kültürü ele alacak. Dizinin Fitzgerald’ın zamansız vizyonunu yakalarken, karakterlerinin görülmeyen yaşamlarına günümüzün parçalanmış Amerikan rüyası ışığında bakacağı belirtiliyor.

Paylaşılan ilk detaylara bakılırsa dizide, I. Dünya Savaşı sonrası Amerika’nın şaşaalı partilerle yoksulluğun yan yana var olduğu atmosferini koruyarak romana tematik olarak bağlı kalınacak, ancak bunun ötesinde hikâyede önemli değişiklikler yapılacak

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

14’üncü Metin Altıok Şiir Ödülü İçin Başvurular Başladı

Read Next

Kadın Oyunları Festivali Martta Başlayacak!

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *