Timothée Chalamet, Yeni Willy Wonka Filminin Başrolünde Yer Alacak

Warner Bros.’un Willy Wonka’nın gençlik yıllarına odaklanacak filminin başrolünde Timothée Chalamet yer alacak. “Wonka”, izleyiciyle 17 Mart 2023’te buluşacak.

Warner Bros. ve “Harry Potter” filmlerinin yapımcısı olarak sektörde tanınan David Heyman, yeni bir iş birliğine daha imza atarak, Roald Dahl’ın “Charlie’nin Çikolata Fabrikası” ve “Charlie’nin Büyük Cam Asansörü” kitaplarında adı geçen kurgusal karakter Willy Wonka‘nın gençlik yıllarına odaklanacak bir film için bu yılın başında hazırlıklara başladı.

İlk olarak 2018 yılında gündeme gelen bu filmde Willy Wonka’yı canlandırması için Ryan Gosling, Donald Glover ve Ezra Miller gibi isimler düşünülse de geçen üç yıllık süreçte projeyle ilgili yeni bir gelişme kaydedilemedi. Ardından Wonka rolü için Timothée Chalamet ve Tom Holland’la görüşüldüğü gündeme geldi.

FilmLoverss‘ın Deadline‘dan aktardığı habere göre, Warner Bros.’un Wonka’nın hikâyesini üçüncü kez izleyiciyle buluşturacağı filmin başrol oyuncusunun Timothée Chalamet olacağı açıklandı.

Filmin yönetmenliğini aynı zamanda senaryosunu da Simon Farnaby ile birlikte kaleme alan, “Paddington” filmlerinin yönetmeni Paul King, üstlenecek. “Wonka”, Warner Bros.’un Gene Wilder ve Johnny Depp’li “Charlie and the Chocolate Factory” (Charlie’nin Çikolata Fabrikası) filmlerinden sonra Roald Dahl’ın klasikleşmiş romanının hikâyesini izleyiciyle üçüncü kez buluşturması olacak. Henüz filmin hikâyesiyle ilgili detaylar gizli tutuluyor olsa da filmin Willy Wonka’nın orijinal hikâyesinin köklerine uzanacağı ve Charlie Bucket karakterine yer verilmeyen ilk versiyonu olacağı bilinenler arasında.

“Call Me By Your Name” (Beni Adınla Çağır), “Lady Bird” (Uğur Böceği), “Little Women” (Küçük Kadınlar) gibi filmlerde rol alan, Cadillac markasının Super Bowl için hazırlanan reklam filminde Edgar Scissorhands’i canlandıran Timothée Chalamet, Denis Villeneuve imzalı “Dune” filminde izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Merakla beklenen “Dune”un ilkgösterimini 78. Venedik Film Festivali’nde yapabileceği düşünülüyor.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Everest Yayınları İlk Roman Yarışması’na Başvurular Başladı

Read Next

Chloé Zhao’nun Yönettiği Marvel Filmi ‘Eternals’tan İlk Fragman

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *