Türkiye Almanya Film Festivali Başlıyor

Programında toplam 34 filmin yer aldığı, 30’dan fazla sanatçının katılacağı Türkiye Almanya Film Festivali, perdelerini 25. kez açacak.

Türkiye Almanya Film Festivali perdelerini 25. kez açmaya hazırlanıyor. Festivali açılış töreni 18 Temmuz Pazar, Gemeinschaftshaus Langwasser Nürnberg’ adresinde yapılacak. Açılış töreninin sunuculuğunu her iki ülkenin ortak oyuncularından Tim Seyfi üstlendi. Açılış töreninde Tevfik Başer, Ercan Kesal, Luk Piyes ve Nürnberg Anakent Belediye Başkanı Marcus König ve InterForum Başkanı Adil Kaya konuşacak.

FESTİVAL ‘ANONS’ İLE AÇILACAK

Festivalin açılış filmi ise Türkiye yapımı Anons filmi olacak. Filmin yönetmeni Mahmut Fazıl Coşkun ve yapımcısı Bulut Reyhanoğlu, sunucu Muammar Brav, çevirmen Recai Hallaç, Nürnberg Şehir Belediyesi 2. Belediye Başkanı Prof. Dr. Bayan Julia Lehner de açılış töreni konukları arasında olacak. Festivalde 21.30’da başlayacak filmin gösterimi sonrası yönetmen Mahmut Fazıl Coşkun ve yapımcı Bulut Reyhanoğlu ile söyleşi de planlandı.

TİMAŞ
TİMAŞ

18 Temmuz Pazar akşamı 19:30’da başlayacak akşamın biletleri online ön satıştan temin edinilebileceği kaydedildi. Festival günlerinde toplam 34 film tanıtılacak, 30’dan fazla konuk sanatçı ağırlanacak. Türkiye Almanya diyalogu, pandemi zorluklarına rağmen büyük bir şenlik yaşayacak.

Festivalle ilgili ayrıntılı bilgi ve tam programın internet sitesinden alınabileceği kaydedildi. (DuvaR)

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Semra Aktunç’tan Yeni Öyküler: Aşkefza

Read Next

74. Cannes Film Festivali’nde ödüller sahiplerini buldu: Ducournau, Altın Palmiye kazanan ikinci kadın yönetmen oldu

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram