‘Türkiye’de Müzisyen Olmak’ Belgeselinin İkinci Bölümü Yayımlandı

Pandemi sürecinde müzisyenlerin yaşadığı sıkıntılara odaklanan “Türkiye’de Müzisyen Olmak” adlı belgesel serisinin ikinci bölümü yayımlandı. Belgeselin ikinci bölümünde sektörde kadın olmanın zorluklarını anlatan müzisyenler; cinsiyet eşitsizliği, kadınlara yapılan dayatmalar ve taciz gibi meseleleri tartışmaya açıyor.

“Türkiye’de Müzisyen Olmak” adlı mini belgesel serisinin ikinci bölümü yayınlandı. Özellikle pandemi sürecinde Türkiye’deki müzisyenlerin yaşadığı sıkıntılara odaklanan mini belgesel serisinin ikinci bölümünde, kadın müzisyenlerin yaşadığı sıkıntılar konuşuluyor.

Belgeselin ikinci bölümünde sektörde kadın olmanın zorluklarını anlatan müzisyenler; cinsiyet eşitsizliği, kadınlara yapılan dayatmalar ve taciz gibi meseleleri tartışmaya açıyor.

Usta sanatçılardan genç müzisyenlere, enstrümanistlerden menajerlere sektörün farklı dallarından kişilere kulak veren ve sorunlarına çözüm arayan belgeselin ikinci bölümü; müzisyenlerin  mesleklerine gönül verme hikayelerine; farklı kuşaklardan sanatçıların deneyimlerine ve sektörün birlik olamama meselelerine de değiniyor.

Sonki3dört adlı Youtube kanalında yayınlanan: Alper Erdinç, Mert Gider ve Gizem Ertürk tarafından hazırlanan 6 bölümlük mini belgesel serisinin bir sonraki bölümü, klasik müzik sanatçılarından yeraltı dünyasına; rap müziğin önemli isimlerinden müzik yazarlarına kulak vererek sektörün sorunlarına çözüm aramaya devam edecek.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Aslı Kotaman’ın Yeni Kitabı: Açıkçası Canım Umurumda Değil

Read Next

İstanbul Modern Sinema’dan Çevrimiçi ve Ücretsiz Program: ‘Biz de Varız!’

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *