Uluslararası İzmir Tiyatro Günleri 67 Oyunla Bu Yıl da Çevrimiçi

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl 39’uncusunu düzenleyeceği Uluslararası İzmir Tiyatro Günleri, 25 Mayıs-25 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Tiyatrolara destek olmak, tiyatro izleyicisine online da olsa ulaşabilmek için geçen yıl olduğu gibi bu yıl da çevrimiçi düzenlenecek festival 67 oyunu İzmirTube üzerinden izleyiciyle buluşturacak. 25 Mayıs’ta “Shirley” ve “Sevdadır” oyunlarıyla başlayacak dijital festival kapsamında oyunlar ücretsiz görülebilecek.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tunç Soyer, “Her Şartta Tiyatro” mesajıyla yapılacak dijital festival için “Pandemi koşullarından dolayı salonlarda perde açamıyorsak evlerde perde açarız” dedi.

TİMAŞ
TİMAŞ

Yerli ve yabancı temsiller

Uluslararası İzmir Tiyatro Günleri’nde 3 Almanya, 2 İtalya, 1 İspanya, 1 Yunanistan ve 1 Polonya’dan olmak üzere 8’i yabancı toplam 67 tiyatro gösterimi yer alacak. Festival kapsamında 57 yetişkin oyunu, 6 çocuk oyunu, 3 performans ve 1 kukla gösterisi gerçekleştirilecek.

Tüm yetişkin oyunları 19.00 ve 21.00 saatlerinde izleyiciyle buluşacak. Festival boyunca hafta sonları çocuk oyunları ve performanslar sahnelenecek. “Kanatlı Ağaç”tan “Renkli Düşler Kumpanyası”na çocuk oyunları  25 Haziran’a kadar her gün saat 14.00’te İzmirTube kanalında yayımlanacak.

Festival programı hakkında detaylı bilgiye http://kultursanat.izmir.bel.tr adresinden ulaşılabilir.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

24. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali Başlıyor

Read Next

Fakir Baykurt Öykü Kitabı Ödülü, Gül Ersoy ve Ayşegül Bayar Kaya’nın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram