Ya Hiç Karşılaşmasaydık: Psikoterapi Odasından İlişkilere ve Edebiyata

Klinik psikolog, Tuğçe Isıyel’in ‘Ya Hiç Karşılaşmasaydık: Psikoterapi Odasından İlişkilere ve Edebiyata’ adlı eseri Doğan Kitap etiketiyle yayımlandı.

Karşılaşmalar hep sürer. Bir şeyle karşılaşmamızın bittiğini sandığımızda bile artık o şeyin yokluğuyla karşılaşırız. Hem iç hem de dış dünyamızda… Bu karşılaşmalarla dönüşür, birleşir, ayrılır; hayatımızı bu karşılaşmalardan inşa ederiz. Karşılaşma dediğimiz, ötekiyle bir araya gelmeyi, yüzleşmeyi, kendini açmayı ve karşı tarafın açılmasını içeriyor. Karşılaşmalar ilişkileri doğuruyor, birlikteliği sağlıyor. Karşılaşmalarla beraber değişiyoruz, ilişkilerin dönüştürücü işlevi sayesinde başka biçimler alıyoruz.

Psikoterapist Tuğçe Isıyel, kendimiz ve ötekiyle kurduğumuz ilişkilere, yaşamdaki türlü karşılaşmalara dair yazdığı denemeleri okurlarla buluşturuyor. (Tanıtım Bülteni)

TİMAŞ
TİMAŞ

Yazar Hakkında:

Tuğçe Isıyel, 1986 İstanbul doğumlu. Klinik psikolog, psikoterapist.  Eğitim hayatına İstanbul ve kısa bir süre de Londra’da devam etmiştir. Kurucusu olduğu Polente Psikoloji’de yetişkin ve çiftlerle psikoterapi çalışmalarını sürdürüp “Psikanalitik Edebiyat Okumaları” başlıklı bir atölye çalışması yapmaktadır. 2012 yılından beri Varlık, Psikeart, SabitFikir, K24, Birgün gazetesi, bianet, Gazete Duvar gibi çeşitli mecralarda inceleme, deneme, eleştiri türünde yazıları yayımlanmaktadır.Tezer Özlü’ye Armağan kitabına yazılarıyla katkıda bulunmuş, ıstanbulíun Sakinleri adlı öykü kitabını ise yayıma hazırlamıştır. Robert A. Johnson’ın She-Kadın Psikolojisini Anlamak ile He-Erkek Psikolojisini Anlamak adlı kitaplarının editörlüğünü yapmıştır.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

İBB Şehir Tiyatroları’nda Bu Hafta Hangi Oyunlar Var?

Read Next

Yücel Erten İle Yeniden Keşanlı Ali

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram