YILMAZ GÜNEY CEYHAN’DA ANILDI

Ceyhan Belediyesi Kültür Günleri kapsamında düzenlenen Yılmaz Güney’i anma etkinliği dün akşam Murat Göğebakan Kültür Merkezi’nde düzenlendi.

Etkinliğe Yılmaz Güney’in yakın arkadaşı Oyuncu İhsan Gedik ve Güney’in yeğeni Levent Pütün de katıldı.

ceyhan-yilmaz-guney-i-andi-644579-1.

Gazeteci Ufuk Tekin’in şiirsel sunumuyla başlayan etkinlikte 10 yaşındaki Piyanist Beste Arıkan’ın piyano dinletisi ve Yılmaz Güney’in yakın arkadaşı, Yeşilçam filmlerinin en iyi yürekli kötü adamı İhsan Gedik’in Güney ile olan anılarını anlattığı sırada salonda duygulu anlar yaşandı. Yılmaz Güney’in hayatını anlatan belgesel film gösteriminin ardından Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar konuşma yaptı.

AYDAR: YILMAZ GÜNEY TEMSİL ETTİĞİMİZ NE VARSA VÜCUT BULMUŞ HALİDİR

Anma törenindeki sözlerine; “Ceyhan’da Yılmaz Güney’i sizlerle birlikte anabildiğim için çok mutluyum” diyerek salondakilere teşekkür ederek başlayan Başkan Kadir Aydar ; “Yılmaz Güney sadece bir sanatçı değil, Yılmaz Güney sadece bir yönetmen değil, Yılmaz Güney bir özgürlük savaşçısıdır. Yılmaz Güney bugün burada bizim temsil ettiğimiz ne varsa hepsinin vücut bulmuş halidir. O bugün burada olsaydı eminim ki aynı mücadeleyi onunla birlikte veriyor olurduk. Bu mücadeleyi artık sizinle birlikte vereceğiz. Ülkemizin adaletle, hakla, hukukla yönetildiği ana kadar hep birlikte mücadele edeceğiz” dedi.

Anma töreni Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar’ın programı hazırlayıp sunan Gazeteci Ufuk Tekin’e, Güney’in yiğeni Levent Pütün’e, Akademisyen Yazar Murat Tırpan, Oyuncu İhsan Gedik, Şair Duran Aydın ve Piyanist Beste Arıkan’a plaket takdim etmesiyle son buldu.

ceyhan-yilmaz-guney-i-andi-644578-1.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

METİN ALTIOK ŞİİR ÖDÜLÜ’NÜN SAHİBİ BELLİ OLDU

Read Next

ALTIN PORTAKAL FİLM FESTİVALİ’NDE KİMLER ÖDÜL ALDI?

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *