Yönetmen Quentin Tarantino, en çok korktuğu filmi açıkladı

ABD’li yönetmen Quentin Tarantino, John Carpenter’ın korku klasiği Şey’in (The Thing) gelmiş geçmiş en iyi korku filmlerinden biri olduğunu söyledi.

ABD’li yönetmen Quentin Tarantino, Bir Zamanlar Hollywood’da (Once Upon A Time in Hollywood) filminin roman uyarlamasını tanıtmak üzere katıldığı programda kendisini bugüne kadar korkutmayı başaran nadir bir filmden bahsetti.

NTV’nin Independent”tan aktardığı habere göre, Stephen Colbert’in The Late Show’una katılan ünlü yönetmen, John Carpenter’ın korku klasiği Şey’e (The Thing) duyduğu hayranlığı anlattı.

TİMAŞ
TİMAŞ

Program sırasında Tarantino, Şey’i kullandığı pratik efektler nedeniyle övdü ve filmin tüm zamanların en iyi yapımlarından biri olduğunu söyledi.

Tarantino şu ifadeleri kullandı: “Rob Bottin’in Carpenter’ın filminde kullandıkları, şimdiye kadar beyazperdede yapılmış en kullanışlı özel efektler arasında. Bence şimdiye kadar yapılmış en iyi filmlerden biri değilse de gelmiş geçmiş en iyi korku filmlerinden biri.”

Yönetmen filmin kendisini neden korkuttuğunuysa şu şekilde anlattı:

“Korkmuştum ve bu da beni neden bu filmi izlerken korktuğumu mercek altına almaya itti. Bu adamlar kutup araştırma merkezinde kapana kısılmış durumda ve hepsini yutacak olan Şey muhtemelen bunlardan biri veya birkaçı. Ve hiç kimse ezelden beri tanıdığı kişi mi yoksa Şey mi olup olmadığını bilmiyor.”

Tarantino filmdeki paranoyanın giderek elle tutulur hale geldiğiniyse şöyle aktarıyor:

“Ve film bunun paranoyasını o kadar elle tutulur, o kadar gerçek kılıyor ki saf paranoya neredeyse filmdeki başka bir karaktere dönüşüyor. Antarktika’da bu sığınakta kapana kısılmış durumdalar ve bu yüzden paranoya dört duvardan sekiyor, ta ki 4. duvardan seyirciye ulaşmaktan başka gidecek yeri kalmayana kadar. Tam olarak onların hissettiği gibi hissetmeye başlamıştım.”

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Sürrealizm ve Markalaşma

Read Next

Sex and the City’nin devam dizisi ‘And Just Like That…’ten fragman

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram