Zeynep Cemali Öykü Yarışması 2022 başvuruları başladı

Günışığı Kitaplığı tarafından düzenlenen ve Türkiye’nin dört bir yanından 6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerinin katıldığı Zeynep Cemali Öykü Yarışması, ilkgençliğe adım atan genç öykücüleri yazmaya davet ediyor, 12 yıldır onların yazı serüvenine eşlik ediyor.

Her yıl olduğu gibi edebiyatımızın tanınmış isimlerinden oluşan seçici kurulda bu yıl Burcu Aktaş, Murat Özyaşar, Ömer Açık, Sibel K. Türker ve Dr. Müren Beykan yer alıyor. 2022 öykülerine kılavuzluk edecek cümle, Zeynep Cemali’nin Güzelce’de Bir Kaçak, Memo kitabından: “Gökyüzünde dönüp duran martılara baktı uzun uzun.”

Yarışma, usta öykücü Zeynep Cemali’nin anısını yaşatmak amacıyla her yıl kitaplarından seçilen bir cümlenin kılavuzluk ettiği farklı bir temayı işliyor. Bugüne dek katılan binlerce genç, “kardeşlik”, “hoşgörü”, “arkadaşlık”, “umut”, “cesaret”, “adalet”, “dayanışma”, “kararlılık”, “yalan”, “çocuklukta özgürlük” ve “doğa sevgisi” üzerine öyküler yazdı.

TİMAŞ
TİMAŞ

Yarışmanın ödül töreni 2022 sonbaharında düzenlenecek. Ödüle değer görülen ve dikkati çeken öyküler, yıl bitmeden Zeynep Cemali Öykü Yarışması Ödüllü Öyküler Kitapçığı 2022’de yayımlanacak.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Kotowa Machida ile Hande Küden, CRR’de sahneye çıkıyor

Read Next

41. İstanbul Film Festivali Ulusal Yarışma Jürileri Belli Oldu

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram