17 Aralık’ta Melekler Şehre İniyor

Farklı kültürlerden genç sanatçılarla usta isimleri melek kavramını etrafında bir araya getiren Angel Sergisi 17 Aralık’ta Saint Antoine Kilisesi’nde açılıyor.

Farklı kültürlerden genç sanatçılarla usta isimleri melek kavramını etrafında bir araya getiren Angel Sergisi 17 Aralık’ta Saint Antoine Kilisesi’nde açılıyor. Yılın en önemli sanat etkinlerinden biri olmaya aday sergide resim, heykel, fotoğraf, enstalasyon türlerinde eserler yer alacak. Angel’de Türk resim sanatının duayeni ve Narmanlı Müze-Ev’in kurucusu Bilge Alkor, Ergin İnan, Mehmet Sinan Kuran, Pınar Yoldaş, ünlü İtalyan ressam Luca Pignatelli’nin yanı sıra, Türk sanatıyla yakından ilgilenen mimar ve ressam Lithian Ricci, müzikal performansları ve ses heykelleriyle tanınan multimedya sanatçısı Yuval Avital, el nakışı dokumalarıyla ünlü Güney Afrikalı sanatçı Kimathi Mafafo, dünyayı gezen arazi enstelasyonlarıyla meşhur İranlı genç sanatçı Shirin Abedinirad ve yedi senedir İstanbul’da yaşayan ve çalışan İranlı sanatçı Mehrnoush Esmaeilpour da melek teması etrafında bir araya geliyor. Karma sergide, sanatla teknolojiyi ustalıkla birleştiren ve robotik medya enstalasyonlarıyla tanınan Güvenç Özel de yer alacak.

Üç monoteist dinin ortak kabul ettiği melek kavramı, mitolojiden yeni çağ düşünce akımlarına kadar güncelliğini korumaktadır. Sanat tarihinde en çok işlenen konulardan biri olan melekler, 17 Aralık’ta St. Antoine Kilisesi’nde gerçekleşecek karma sergide; mitoloji, metafizik, psikoloji ve insanın içindeki dualiteden yola çıkarak, Ayşe Pınar Akalın küratörlüğünde yeniden yorumlanacak. Serginin sanat tarihi referansında aynı zamanda öğretim görevlisi olan Sinan Polvan imzası yer alıyor.

TİMAŞ
TİMAŞ

17 Aralık Salı günü sanatseverle buluşacak “Angel Sergisi” 10 Ocak 2020 tarihine kadar ücretsiz olarak ziyaret edilebilecek.

Hibya Haber Ajansı

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Türkiye’nin Çilingir Sofrası: Rakı Gastronomisi

Read Next

Sessiz Sinema Günleri’nde Sinemanın Bilinmeyenleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram