39. İstanbul Film Festivali Ulusal Kısa Film Yarışma Jürisi Belli Oldu

39. İstanbul Film Festivali, İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından 10-21 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Festivalin Ulusal Kısa Film Yarışması’nın jürisi belirlendi.

39. İstanbul Film Festivali Ulusal Kısa Film Yarışma jürisi belli oldu. 39. İstanbul Film Festivali, İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından 10-21 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Festivalin Ulusal Kısa Film Yarışması bölümünde filmleri değerlendirecek jüri üyeleri belirlendi. Ulusal Kısa Film Yarışması, İstanbul Film Festivali tarafından kısa film yapımını özendirmek amacıyla düzenleniyor. Bu alanda gelişimi desteklemek ve nitelikli kısa filmleri izleyiciyle buluşturmayı amaçlayan İstanbul Film Festivali, Ulusal Kısa Film Yarışması bölümünü seyirciyle buluşturuyor.

TİMAŞ
TİMAŞ

Ulusal Kısa Film Yarışması jürisi

Ulusal Kısa Film Yarışması başvuru süreci 24 Ocak’ta tamamlandı. Yarışmanın jürisinde kısa film yönetmenleri Konstantina Kotzamani ile Gökalp Gönen ve oyuncu Boran Kuzum yer alacak.

Jürinin seçeceği En İyi Kısa Film, Anadolu Efes tarafından 5.000 TL ile ödüllendirilecek. Uluslararası Sinema Eleştirmenleri Birliği (FIPRESCI) jürisi de yarışmadaki bir filme ödül verecek.

Ulusal Kısa Film Yarışmasında yer alan filmler:

Ulusal Kısa Film Yarışması’nda yer alacak filmler Berrak Çolak, Osman Nail Doğan ve Aslı Ildır’dan oluşan Ulusal Kısa Film Danışma Kurulu tarafından belirleniyor. Danışma kurulunun belirlediği filmler 39. İstanbul Film Festivali’nin 17 Mart 2020’de yapılacak basın toplantısında açıklanacak.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Flört 7 Şubat’ta Denizli’de

Read Next

Celâl Üster’in Türkçesiyle ‘Aşk Olsun – Eski Ozanlardan Sevda Şiirleri’

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram