4. Uluslararası Efes Opera ve Bale Festivali ‘Carmen’ İle Başladı

4. Uluslararası Efes Opera ve Bale Festivali başladı. Efes Antik Tiyatro, iki perdelik Carmen balesine sahne oldu.

Uluslararası Efes Opera ve Bale Festivali, evine döndü. Antik çağın en büyük tiyatrolarından biri olan Efes Antik Tiyatro’nun büyüleyici atmosferinde sahnelenen Carmen balesi, sanatseverler tarafından büyük beğeni ile izlendi.

Tulio Gagliardo’nun müzik düzenlemesini üstlendiği ve rejisör-koreograf Carlos Vilan’ın klasik bale ile flamenkoyu harmanladığı eserde, Burcu Olguner ‘Carmen’, Boğaçhan Bozcaada ‘Don Jose’ ve Çağın Hazar Özideş ‘Escamillo’ karakterine sürünerek eserin başrollerini paylaştı.

Librettosu romantizm akımının önde gelen yazarlarından Prosper Merimee’ye ait olan eser, İspanya’nın Sevilla kentindeki bir tütün fabrikasında çalışan asi güzel Carmen’in, Don Jose ve Escamillo ile yaşadığı gelgitli ve kural tanımaz aşk ilişkisini anlatıyor.

Sponsorluklarını İzmir Büyükşehir Belediyesi, Kuşadası Belediyesi, Efes Selçuk Belediyesi, Mavibahçe Alışveriş ve Yaşam Merkezi ile Konak Best Western Hotel’in üstlendiği festival, 26 Ağustos günü Prag Devlet Opera ve Balesi ile İzmir Devlet Opera ve Balesi sanatçılarının katılımıyla yapılacak Prag Ensemble konseri ile devam edecek. Büyük beğeni toplayan Carmen balesi ise 28 Ağustos günü tekrar seyirci ile buluşacak.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Judy Blume’un “Tanrım Orada Mısın? Benim Margaret” Raflarda

Read Next

Roberto Piumini’den Tıpkı Hayat Gibi Öyküler

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *