Ali Asker Barut’un anı kitabı “Yüzüm Bir Kentin Anı Defteri” raflarda…

Ali Asker Barut’un anı kitabı ‘Yüzüm Bir Kentin Anı Defteri’ Edebiyat Ortamı Yayınları etiketiyle raflardaki yerini aldı.

Şair-yazar Ali Asker Barut’un Yüzüm Bir Kentin Anı Defteri adlı anı ve yazılardan oluşan kitabı Edebiyat Ortamı Yayınları’ndan çıktı. Birinci basımı 2015 yılında Frankfurt kentinde Simmar Yayınevi tarafından sınırlı sayıda yapılan kitabın genişletilmiş ikinci baskısı 2018 yılında yapılarak tekrar okurla buluşturuldu.

Şair Arif Ay yönetimindeki Edebiyat Ortamı Yayınları tarafından basılan kitap “Artık hayal üretmeyen bir şehrin şiirinin şairlerle tutulmuş günlüğü” olarak değerlendiriliyor. 

Kitabın ilk bölümü serbest yazılardan oluşurken, ikinci bölümü, 1987 yılından itibaren şairlerle birebir tanıklıklara dayalı düzenli tutulmuş anılardan oluşuyor. Türk şiiri üzerine bir kazı çalışması niteliği taşıyan kitapta Memet Fuat, Doğan Hızlan, İlhan Berk, Halim Şefik Güzelson, Ercüment Uçarı, Arif Damar,  Cevat Çapan, Arif Ay, Haydar Ergülen, Nevzat Çelik, Ahmet Erhan, k. İskender, Ferruh Tunç, İnci Asena, Hüseyin Alemdar, Sunay Akın gibi şairlerle birebir tanıklıklar yer alıyor.

Şair Ali Asker Barut’un daha önce yayımlanmış Rüzgârla Dolu, Yağmurlu Leylak, Aşağı Üsküdar, Karanfil Kırıkları, Ay Sözlüğü, Sarhoş Böcek Şarkıları, Yenilmiş Bir Medeniyetin Sesiyle, Şairin Gölgeleri (deneme), Ateş ve Pervane adlı kitapları bulunuyor.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Kırmızı Kedi Yayınevi’nden Hedef Gösterenlere Suç Duyurusu!

Read Next

Bir Kutucuğa Kaç Etkinlik Sığar?

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *