ALTIN PORTAKAL’DA GÖRKEMLİ AÇILIŞ

56.’sı gerçekleştirilen Antalya Altın Portakal Film Festivali, yapılan görkemli açılış töreni ile başladı.

Antalyalılar’ın yoğun ilgi gösterdiği törende, festivalin bu yılki teması olan “Öze dönüş” sözü vurgulandı. Sunuculuğu Ceyda Düvenci ile Yekta Kopan’ın yaptığı gece, Anjelika Akbar’ın piyano resitali işe başladı. Tören Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in konuşması ile devam etti. Böcek “Festivalin ülkemizin geçirdiği zor günlere bir ışık ve nefes olmasını diliyor, hep birlikte daha aydınlık ve daha güzel günlerde buluşmayı ümit ediyorum” ifadelerini kullandı. Böcek konuşmasının sonunda Cumhuriyet Bayramı’nı da kutladığını ifade etti.

Festivalin bu yılki afişinde yer alan Türkan Şoray ise konuşmasında şunları kaydetti: “Antalya Altın Portakal tarihinde belki de ilk kez festivalin esas sahipleri, sevgili Antalyalılar’ın katkılarıyla bu akşam gerçekten muhteşem bir açılış oluyor, bir şölen gibi. Sayın başkanıma, bizi bu sene tekrar Altın Portakal’ımıza kavuşturduğu için teşekkür ediyorum

Yıldırım Önal Anı Ödülü’nün bu yılki sahibi Can Kolukısa’nın ödülünü iste kendisine oğlu oyuncu ve eleştirmen Emrah Kolukısa tarafından takdim edildi. Can Kolukısa konuşmasında şunları kaydetti: “Yıldırım Önal ismine ödül almak benim için çok önemli. Bir diğer ödül ise benim adıma Antalya Festivali’nin yeniden başlaması. Şimdiden görüyorum ki bu kutlama aynı coşku ile katlanarak Cumhur Bayramı’mıza da devam edecektir.

Gecede Onur Ödülü alan isim Ahmet Mekin konuşmasına Mustafa Kemal Atatürk’ün “Sanatsız kalan bir ülkenin, hayat damarlarından biri kopmuş demektir” sözüyle başladı. Sinemanın dünya uluslarını birbirine yaklaştırdığını ifade eden Mekin, sözlerini “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı defalarca kutlu olsun” diyerek bitirdi.

Yaşamboyu Onur Ödülü’nin diğer sahibi Selma Güneri ise “Yeşilçam demek, Türk Sineması demek” ifadelerini kullandı. Ödül aldığında 15 yaşında olduğunu belirten Güneri, “Geçtiğimiz 4 Ekim’de bir kız torunum dünyaya geldi, adı da ne tesadüftür ki Talya” dedi. Selma Güneri konuşmasını “O olmasaydı bizler burada olmazdık, bu ödüller olmazdı, Mustafa Kemal Atatürk için” diyerek ödülünü kaldırıp sonlandırdı. Görkemli açılış töreni Candan Erçetin konseri ile sonlandı.

Kaynak: Yurt Gazetesi

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Youtube efsanevi müzik grubu Queen’in 3 şarkısına klip hazırladı.

Read Next

KIYIDA TEK BAŞINA

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *