Asimov’un yolculuğu Galaktik İmparatorluk Serisi ile devam ediyor

Asimov’un Galaktik İmparatorluk serisinin ilk kitabı Toz Gibi Yıldızlar, İthaki Yayınları etiketiyle çıktı. Toz Gibi Yıldızlar’ı yayıma Ömer Ezer hazırladı; editörlüğünü ise Alican Ortanca yaptı.

1950’li yılların başında, daha sonra en şöhretli serileri Vakıf ve Robot’a öncülük edecek Gelecek Tarihi öykülerini yazdıktan hemen sonra Isaac Asimov ilk romanlarını kaleme aldı. Artık hem okurlara hem de yayıncılık dünyasına kendini kabul ettirmiş büyük ustanın neredeyse tüm külliyatın
a egemen olan Galaktik İmparatorluk evreninin ilk uzun kurguları da böylece ortaya çıktı. Nükleer felaketin Dünya’yı yerle bir etmesinden binlerce yıl sonrasını anlatan Galaktik İmparatorluk Serisi insanlığın, galaktik medeniyet ve ilk Galaktik İmparatorluk’un doğuşuna uzanan yolculuğunun başlangıcı.

Tyrannlılar ve Biron Farrill mücadelesi

Tyrannlılar, Atbaşı Nebulası’ndaki elli gezegeni kontrolleri altına almışlardı. Gezegenlerin yöneticileri, Tyrann gezegenindeki efsanevi taş sarayında yaşayan Tyrann Hanı’na koşulsuz şekilde boyun eğmişlerdi.
Dünya Üniversitesi’ndeki son gününde bir suikasttan son anda kurtulan, Widemos Kâhyası’nın oğlu Biron Farrill, kendisini hiç ummadığı bir durumda, Tyrannlılar’a karşı düzenlenen bir başkaldırının ortasında bulur. Biron, tutuklandığını öğrendiği babasının izini sürmek ve hayatta kalmak için Rhodia’ya doğru tehlikeli bir yolculuğa çıkar. Gezegenlerin kaderini belirleyecek düşmanlar, komplolar ve dostlar orada kendisini beklemektedir.

 

  • Galaktik İmparatorluk Serisi – Toz Gibi Yıldızlar
  • Yazar: Isaac Asimov
  • Türü: Bilim Kurgu
  • Baskı Yılı: 2018
  • Sayfa Sayısı: 272 Sayfa
  • Yayınevi: İthaki Yayınları
Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Sevgili okur, Rakun’la tanışmaya hazır mısın?

Read Next

Pessoa evreninin köşe taşlarından biri: Anarşist Banker

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *