Assos’ta Felsefe etkinliği bu yıl Marx’a adandı

Geleneksel olarak 18 yıldır düzenli olarak gerçekleştirilen Assos’ta Felsefe etkinliği bu yıl doğumunun 200. yılı nedeniyle, görüşleriyle bugün de insanlara ışık tutan 19. yüzyıl Alman filozofu Karl Marx’a adanıyor.

Felsefe tarihinin en önemli filozoflarından birisi olan Aristoteles’in yaşamının bir bölümünü geçirdiği ve felsefe eğitimi verdiği antik Assos kentinde yapılan ve felsefe Sanat Bilim Derneği’nin Kurucu Üyesi ve Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Örsan K. Öymen’in öncülüğünde gerçekleşen sempozyum etkinliğine, yurtdışından ve yurtiçinden öğretim üyeleri, öğrenciler ve alan dışından felsefe meraklıları katılıyor.

Marx’ın Siyaset Felsefesi

Bu yıl 2-5 Temmuz tarihlerinde düzenlenecek olan ve Marx’ın Siyaset Felsefesi’nin farklı bakış açılarıyla ele alınacağı sempozyuma, Prof. Dr. Richard Miller (Cornell Üniversitesi), Prof. Dr. Andrew Chitty (Sussex Üniversitesi), Prof. Dr. William H. Shaw (San Jose Eyalet Üniversitesi), Prof. Dr. Tony Smith (Iowa Eyalet Üniversitesi), Prof. Dr. Karsten J. Struhl (New York Şehir Üniversitesi), Prof. Dr. Türker Armaner (Galatasaray Üniversitesi), Prof. Dr. Doğan Göçmen (Dokuz Eylül Üniversitesi), Yard. Doç. Dr. Larry Udell (West Chester Eyalet Üniversitesi) ve Yard. Doç. Dr. Jan Kandiyali (İstanbul Teknik Üniversitesi) konuşmacı olarak katılacaklar. Etkinlik çerçevesinde aynı zamanda, antik tiyatroda, Anne Monika Sommer-Bloch, bir klasik müzik keman dinletisi de gerçekleştirecek.

Ayrıntılı bilgi ve “on-line” kayıt için: www.philosophyinassos.org

Okuma önerisi!

Komünist Parti Manifestosu – Karl Marx, Friedrich Engels

“Her Zaman En Çok Okunan; Komünist Parti Manifestosu”
yazının tamamını okumak için TIKLAYINIZ

Herhangi bir Manifesto okuru, şunu da kolaylıkla kavrayacaktır: Marx ile Engels, bu kitabı, “devrim için mücadele” çağrısında bulunmak için kaleme almıştır.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Sahaflar Kadıköy’de buluşuyor

Read Next

Yeni Gelen’in Haziran sayısında Hasan Ali Toptaş eleştirisi

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *