Aybike Ertürk’ten Yeni Roman: Kibirli Palmiye

Aybike Ertürk’ün üçüncü romanı Kibirli Palmiye Destek Yayınları etiketiyle okurlarıyla buluşuyor. Ertürk, okurlarını hayatı zehirleyen aile ilişkilerine, kaybedenlerin, kaybettikçe zalimleşenlerin, sığınacak bir yer bulamayıp yollara düşenlerin, kaçanların en çok da kendinden kaçanların dünyasına götürüyor.

Annesine verdiği helalliği geri almak için yollara düşen Ahu, geçmişin atanamayan öğretmeni, şimdinin korsan taksicisi Osman ve on iki yaşında amcasından kaçan Melek’in bir mezarlıkta karşılaşmasıyla başlayan hikâye okuru tuhaf bir o kadar da eğlenceli bir yolculuğa çıkartıyor.

Romanın kahramanları, kaderin iplerini ellerinde tuttuklarını düşünürken bir yumak olup yuvarlandıklarından habersiz; hep birlikte çizmişlerdir kaderlerini. Peki aslında kim başlatmıştır bu günah zinciri? Ahu mu? Osman mı? Melek mi?

Kendine özgü sesi ve en acıtan gerçekleri bile canımızı yakmadan anlatabilen naif diliyle günümüzün üretken kalemlerinden Aybike Ertürk’ün yazdığı Kibirli Palmiye karanlık yanımızı sarıp sarmalayan, kıvrak dili ve şaşırtıcı kurgusuyla son sayfasına kadar elinizden bırakamayacağınız bir roman… (Tanıtım bülteninden)

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

‘Destek ol, Gomidas Sahnede Yaşasın’

Read Next

Uluslararası İzmir Mizah Festivali Başlıyor

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram