Berlin Filarmoni Orkestrası Konserlerini İnternetten Ücretsiz Verecek

Almanya’nın başkenti Berlin’de koronavirüs (COVID-19) salgınına karşı alınan önlemler kapsamında Berlin Filarmoni Orkestrası konserlerini iptal etti. Orkestra, konserlerini internet üzerinden ücretsiz yayınlayacak.

Berlin Filarmoni Orkestrası koronavirüs nedeniyle iptal ettiği konserlerini internetten canlı yayınlayacak.

Kültür ve Avrupa’dan sorumlu Berlin Senatörü Dr. Klaus Lederer tarafından yapılan açıklamayla 19 Nisan’a kadar 500 kişiden fazla katılımı olan tüm kültür ve sanat etkinliklerinin iptal edildiği açıklandı.

TİMAŞ
TİMAŞ

Berlin Filarmoni Orkestrası, bu kararın ardından yayınladıkları basın açıklamasında belirtilen tarihe kadar konserlerinin iptal edildiğini duyurdu. Yetkililer, konser salonlarının kapandığını, ama ‘dijital konser salonundan’ konserlerine devam edeceklerini ifade etti.

ÜCRETSİZ KONSERLER

Berlin Filarmoni Orkestrası, 30 gün boyunca internet üzerinden ücretsiz olarak yayın yapacak. Orkestranın yönetim kurulunda bulunan Baş Çellist Olaf Maninger, “Bu girişim sayesinde müziğimizle mümkün olduğunca çok insana zevk verebileceğimizi umuyoruz” dedi.

Orkestrayı internet üzerinden dinlemek isteyen müzikseverler, orkestranın web adresinde bulunan ‘bilet sayfasına’ girerek BERLINPHIL kodunu kullanarak ücretsiz olarak Berlin Filarmoni Orkestrası’nı dinleyebilecekler.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Edebiyatın İyileştirici ve Dönüştürücü Etkisi Üzerine: Edebiyat Terapi

Read Next

Filmmor ve Documentarist’ten Ücretsiz Online Film Gösterimleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram