TUDEM
 
TUDEM

Bu Hafta 3’ü Yerli 9 Film Vizyonda

Faba Kahve

Türkiye’deki sinema salonlarında bu hafta 3’ü yerli 9 film vizyona girdi.

Resmi Sırlar

Güney Afrikalı sinemacı Gavin Hood’un yönettiği ve Keira Knightley’in başrolünde oynadığı Resmi Sırlar izleyici ile buluşacak.

 
KitapEki
KitapEki

Hikayesi gerçek olaylara dayanan film; 2003’te İngiltere’nin dijital istihbarat servisi GCHQ’da çevirmen olarak çalışan Katharine Gun’ın, ABD’nin Ulusal Güvenlik Ajansı (NSA) aracılığıyla o dönem Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nde konuşulacak olan Irak’ın işgaliyle ilgili aleyhte pozisyon alan ülkelerin temsilcilerinin telefonlarının dinlenmesiyle ilgili bir maile rastlayıp bunu basına sızdırmasını konu ediniyor.

Oscar’a aday gösterilmiş İngiliz sinema oyuncusu Keira Knightley’e; Matthew Goode, MyAnna Buring, Ralph Fiennes, Matt Smith, Indira Varma, Conleth Hill, Rhys Ifans, Katherine Kelly ve Jeremy Northam gibi isimler eşlik ediyor.
***

Baba Parası (1 Ocak itibariyle)

Selçuk Aydemir’in yönetmenliğini üstlendiği Baba Parası; ülkenin en zenginlerinden birinin gayrimeşru çocukları olduğunu öğrenen kardeşlerin, içlerinden sadece birine kalacak yüklü mirasa ulaşma çabalarını anlatıyor.

Ahmet Kural ve Murat Cemcir’in başrollerini paylaştığı filmde, Devrim Yakut, Rasim Öztekin, Yağmur Tanrısevsin, Özgür Emre Yıldırım, Deniz Barut, Giray Altınok, Ayhan Taş ve Osman Alkaş rol aldı.
***

Judy

Rupert Goold’un yönettiği ve Renee Zellweger’in başrolünde yer aldığı Judy, 1968 yılında özel gösterilerde sahne almak için Londra’ya gelen oyuncu ve şarkıcı Judy Garland’ın yaşadıklarını anlatıyor.

Renee Zellweger’e Jessie Buckley, Rufus Sewell, Michael Gambon, Bella Ramsey, Gaia Weiss ve Diana Alexandra Pocol’un eşlik ettiği filmin hikayesi özetle şöyle:

“Sevilen şarkıcı ve oyuncu Judy Garland, ‘Oz Büyücüsü’ filminde rol almasından 30 yıl sonra bir gece kulübünde sergileyeceği özel bir gösteri için Londra’ya gelir. Burada geçmişi ve verdiği kararların muhasebesini yaparken, daha sonra kocası olacak müzisyen Mickey Deans ile fırtınalı bir aşk yaşamaya başlar.”
***

2177 Hackerları

Bilim kurgu filmi 2177 Hackerları, hayatına kastedilen bir olay sırasında hafızasını kaybeden bir adamın peşindekilerden kaçış hikayesini anlatıyor.

Jose Figueroa’nın yönetmenliğini yapıp senaryosunu yazdığı filmin başrollerinde Dominique Swain, Sean Patrick Flanery, Miracle Laurie, Shane Coffey ve Benton Jennings oynuyor.

***

 Ip Man 4: Final (1 Ocak itibariyle)

Wilson Yip’in yönettiği Ip Man 4: Final, Kung Fu ustası Ip Man’ın kendisini bu sefer Amerika’da bir mücadele içerisinde bulmasını anlatıyor.

Senaryosunu Edmond Wong, Tai-lee Chan ve Lai-yin Leung’un birlikte kaleme aldığı filmde; Donnie Yen, Kwok-Kwan Chan, Scott Adkins, Jim Liu, Vanness Wu, Nicola Stuart-Hill ve Chris Collins gibi isimler rol aldı.

***

Bacurau

Kleber Mendonça Filho ve Juliano Dornelles’in yönettiği Bacurau, anneannesinin ölümüyle Brezilya’nın yarı kurak taşrasındaki köyüne dönen Teresa ile doğrudan kendilerini hedef alan şiddet olaylarına maruz kalan köy halkının yaşadıklarını konu ediniyor.

Brezilya yapımı filmin başrollerinde ülke sinemasının tanınan oyuncularından Barbara Colen, Thomas Aquino, Silvero Pereira, Thardelly Lima, Rubens Santos, Sonia Braga ve Udo Kier rol aldı.

***

Yabani

Olga Gorodetskaya’nın yönettiği Yabani, tek çocuklarının kaybolmasından dört yıl sonra kendi çocuklarıyla yaşıt Vanya’yı evlat edinen Igor ve Polina çiftinin, ailelerine katılan bu yeni ferdi tanımaya başladıkça başlarından geçenleri konu alıyor.

Korku ve gerilim türündeki Rus yapımı filmin başrollerinde Sevastian Bugaev, Roza Khayrullina, Elena Lyadova ve Mikhail Safronov oynuyor.

***

 

Haftanın yerli korku filmi Gece Gelen: Cin Bebek kendisine musallat olan cinden kurtulmaya çalışan genç bir kızın hikayesini odağına alıyor.

Buse Sevindik, Ömer Polat, Onur Çimen ve Gizem Tataroğlu’nun oynadığı filmi Bülent Aydoslu yönetti.

***

Laz Kit

Yusuf Atıcı ve Zeki Akıncı’ın yönetmenliğini yaptığı; Tuğba Özay, Sinan Bengier, Ahmet Çelik, Esra Sönmezer ve Dost Elver’in rol aldığı Laz Kit yerli komedi meraklılarının ilgisini çekmeye aday.

Kitap Eki Dergisi

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Haber Merkezi

Read Previous

Kling’in Büyükannesi, İzgü’nin Anneannesi ve Dijital Bağımlılığa Mizahi bir Fiske

Read Next

Anadolu’nun Rengârenk Dünyasına Bir Davet

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *